Dlaczego warto wybrać ogrzewanie podłogowe?

Każdy, kto mieszka w domu jednorodzinnym lub planuje jego budowę, zastawa się jakie ogrzewanie domu wybrać. Tradycyjne ogrzewanie kaloryferami, czy ogrzewanie podłogowe? Wybór ten jest bardzo ważny, decyduje nie tylko o kosztach poniesionych w trakcie budowy czy modernizacji domu, ale także o późniejszych kosztach utrzymania i oczywiście o komforcie życia.

podłogówka rzeszów podkarpaciePodłogówka czy tradycyjne kaloryfery?

Co jest lepsze: tradycyjne ogrzewanie kaloryferami czy ogrzewanie podłogowe? Ogrzewanie kaloryferami jest powszechne znane i stosowane od lat. Wymaga odpowiedniego pieca i utrzymywania stałej temperatury, by zachować ciepło. Jego wadami jest wymóg stosowania kaloryferów, które utrudniają swobodę aranżacji przestrzeni, a także mniejszy komfort użytkowania. Ponadto tradycyjne grzejniki odpowiadają za unoszenie się kurzu w powietrzu, co jest niezalecane m.in. dla alergików.

Z drugiej strony do wyboru jest ogrzewanie podłogowe wodne, które zdobywa coraz większą popularność. Pozwala ono na lepsze odczuwanie ciepła i nie wymaga instalacji kaloryferów na ścianach.

Zalety ogrzewania podłogowego

Podłogówka w domu – zalety to przede wszystkim estetyka wykonania i komfort użytkowania. Ciepło jest bardziej odczuwalne, przy podłodze temperatura jest wyższa, pod sufitem pomieszczenia niższa, co powoduje lepsze samopoczucie domowników. Ogrzewanie podłogowe wodne jest tańsze od ogrzewania tradycyjnego, gdy porównamy koszt uzyskania podobnej temperatury w pomieszczeniu. Zalety ogrzewania podłogowego to przede wszystkim miłe uczucie ciepła, możliwość swobodnego chodzenia po podłodze, nawet w zimowe dni, a także niższe koszty eksploatacji i przyjazność dla alergików i astmatyków.

Montaż ogrzewania podłogowego Podkarpacie

Instalacja ogrzewania podłogowego wymaga fachowego podejścia do sprawy. Rury układa się w spirale lub meandry, montuje się w parach rozdzielacze i odpowietrzniki. Do płyty podłogowej należy dołączyć plastyfikator. Instalacja ogrzewania podłogowego nie jest prosta, instalacja musi być szczelna, a podłoga odpowiednio położona, by się nagrzewała i nie uszkodziła instalacji. Wykonanie ogrzewania podłogowego najlepiej zlecić fachowcom. Firma Wabud w swojej ofercie posiada między innymi usługę montażu ogrzewania podłogowego. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do kontaktu!

Przewiń do góry