gruntowa pompa ciepła rzeszów

Gruntowa pompa ciepła Rzeszów

Gruntowa pompa ciepła Rzeszów

Spośród ekologicznych rozwiązań na ogrzewanie domu, gruntowa pompa ciepła jest jednym z najbardziej efektywnych sposobów. Instalacja gruntowej pompy ciepła jest świetną inwestycją w ekonomiczny, ekologiczny i ergonomiczny dom. Ogrzewanie tego typu jest tanie w utrzymaniu, skuteczne i pozwala utrzymać budynek każdej wielkości przytulnie ciepły bez użycia surowców kopalnianych i nieodnawialnych źródeł energii. Gruntowa pompa ciepła jest idealnym rozwiązaniem w polskim klimacie, gdzie temperatury są bardzo różnorodne – niskie w zimie, wysokie w lecie. Pod ziemią, temperatura zmienia się bardzo powoli, a więc warunki pracy pompy są przewidywalne i stabilne.

gruntowa pompa ciepła rzeszówZasada działania gruntowej pompy ciepła

Jak działa gruntowa pompa ciepła? Co ciekawe, nie wytwarza ona sama energii cieplnej, tylko pobiera ją z otoczenia (w tym wypadku z ziemi, chociaż istnieją także powietrzne i wodne pompy). Cena gruntowej pompy ciepła jest dosyć wysoka. Jest to specjalistyczny sprzęt, który w dodatku nie jest prosty do zamontowania. Do wykonania pod nią odwiertu w ziemi, potrzebne są specjalne narzędzia i fachowcy, którzy znają się na tego typu robocie. Źle wykonany otwór w ziemi sprawi, że gruntowa pompa ciepła nie będzie działała prawidłowo, a co za tym idzie – będą czekać nas jeszcze większe koszty związane z naprawą lub zmianą sposobu ogrzewania.

Zalety gruntowej pompy ciepła

Jednak warto zauważyć, że wysoka cena gruntowej pompy ciepła dość szybko się zwraca. Jest to najtańszy w utrzymaniu, a jednocześnie najbardziej efektywny i ekologiczny system grzewczy. Ponad trzykrotnie tańszy niż ogrzewanie elektryczne bezpośrednie, jest też mniej kosztowny od oleju czy gazu. To, jak działa gruntowa pompa ciepła oraz z jakich materiałów jest ona wykonana zapewnia minimalną awaryjność i maksymalną odporność na szkodliwe warunki zewnętrzne i uszkodzenia. Wykonana z wysokiej jakości materiałów, może z powodzeniem służyć przez wiele lat. Prawidłowa instalacja gruntowej pompy ciepła nie wymaga późniejszych poprawek ani napraw. Jest to technologia bardzo cicha i bezawaryjna.

Gruntowa pompa ciepła Rzeszów

Firma Wabud to renomowany dystrybutor i instalator pomp ciepła, w tym również pomp gruntowych. Jeśli interesuje Cię zakup lub montaż pompy ciepła to skontaktuj się z nami, a przygotujemy dla Ciebie ofertę!

Przewiń do góry