instalacja co rzeszów

Instalacja CO Rzeszów

Instalacja CO to obecnie podstawa każdego systemu grzewczego we współczesnych budynkach, szczególnie mieszkalnych. Wszystkie decyzje związane z systemami grzewczymi są niezwykle istotne, szczególnie biorąc pod uwagę to, iż podejmowane są na stosunkowo wczesnym etapie budowy obiektu i często mają daleko posunięte skutki.

instalacja co rzeszówObrazując taką sytuację, jeśli założymy, że dany dom będziemy opalać gazem, możemy całkiem wykluczyć konieczność posiadania dodatkowych pomieszczeń, np. kotłowni czy pomieszczeń typu drewutnia, przeznaczonych na składowanie drewna lub węgla. W przypadku, w którym, jednak już w trakcie użytkowania centralnego ogrzewania, zmienimy zdanie i będziemy chcieli rozpocząć ogrzewanie z kotłem na drewno, to nie tylko konieczne będzie wymienienie kotła, ale także do wygospodarowanie dodatkowego miejsca, którego wcześniej nie uwzględniliśmy w planach i wykonaniu.

Rodzaje instalacji CO

Instalacja CO zasadniczo dzieli się na dwa typy układów- zamknięty i otwarty. W codziennym użytkowaniu można wyróżnić także możliwość mieszaną, która zawiera cechy jednego oraz drugiego układu.

Chcąc wyodrębnić zalety i wady obu rozwiązań należy wziąć pod uwagę fakt, że korzystanie z podłączeń centralnego ogrzewania jest regulowane prawem, zarówno przepisami krajowymi jak i unijnymi. Stan ten jest ważny przede wszystkim w momencie, gdy planujemy wykonać instalacje CO samodzielnie. Firmy, które można wynająć, zlecając im całościowe wykonanie oczywiście dysponują wiedzą jak wykonać poprawną i zgodną z normami prawnymi, instalację co.

Schemat instalacji CO

Najważniejszym elementem całego procesu podłączania instalacji, jest poprawny schemat instalacji co. Różne rozwiązania podłączeń kotłów grzewczych i instalacji są powiązane z indywidualnymi preferencjami inwestorów. Dostępne schematy połączeń mogą być naprawdę proste, jak i bardziej skomplikowane. Najczęściej spotykany w budownictwie jednorodzinnym jest schemat pojedynczego kotła współpracującego z jednym obiegiem c.o. oraz zewnętrznym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej.

Instalator kotłów CO Rzeszów

W swojej ofercie firma Wabud z Rzeszowa posiada usługę montażu kotłów Centralnego Ogrzewania. Jako instalator kotłów CO funkcjonujemy na terenie całego województwa podkarpackiego. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oferujemy nie tylko profesjonalny montaż, ale również doradztwo przy wyborze kotła CO.

Instalacja Centralnego Ogrzewania Rzeszów

Firma Wabud oferuje instalację systemu centralnego ogrzewania na terenie Rzeszowa i całego Podkarpacia. Zapraszamy do kontaktu!

Przewiń do góry