instalacja ogrzewania podłogowego rzeszów

Instalacja ogrzewania podłogowego Rzeszów

Instalacja ogrzewania podłogowego Rzeszów

Ogrzewanie podłogowe to rodzaj ogrzewania, które zalicza się do nowoczesnych i ekologicznych, a przy okazji ekonomicznych. Wymaga jednak dobrego rozplanowania prac i poprawnego ich wykonania. Jest to zatem zadanie dla fachowców. Źle zrobiona instalacja ogrzewania podłogowego nie tylko nie spełni oczekiwań, ale jej poprawa może spowodować wiele problemów i mnożyć koszty. Trzeba liczyć się też z uciążliwością długich prac, w tym zniszczeniem podłogi.

instalacja ogrzewania podłogowego rzeszówPlan ogrzewania podłogowego

Montaż podłogówki poprzedza dokładny plan. Jest na nim zamieszczone wszystko co znajduje się w danym pomieszczeniu, łącznie z ustawieniem mebli. Prace wymagają dostępu do całej powierzchni podłogi więc najlepiej prowadzić je w fazie budowy, czy wykańczania domu.

Pod ogrzewanie podłogowe musi być odpowiednio przygotowane podłoże, równe, dobrze wypoziomowane. Prace prowadzi się etapami. Zwykle podłogówkę instaluje się w wybranych pomieszczeniach, rzadziej jest to system ogrzewający cały dom. Instalacja ogrzewania podłogowego może być również zamontowana w bloku, jednak trzeba liczyć się z tym, że położenie kabli wiąże się z dużym obciążeniem stropu/podłogi i zmniejsza wysokość pomieszczenia – zatem nie w każdym miejscu będzie możliwe.

Instalacja ogrzewania podłogowego Rzeszów

By ogrzewanie podłogowe było wydajne, trzeba przed planowaniem instalacji przeanalizować wiele czynników. Czasami nie jest ono wystarczające do ogrzania całego domu. Dlatego zwykle instaluje się je w niektórych pomieszczeniach lub używa wraz z tradycyjnymi grzejnikami zasilanymi piecem co. Montaż podłogówki kończy się wraz z ustawieniem wszelkich parametrów. Jest to sprawdzenie czy system działa i jak wysoka temperatura będzie odpowiednia dla domowników.

Przewiń do góry