Instalacja pompy ciepła Rzeszów

Instalacja pompy ciepła Rzeszów

Pompy ciepła to ekologiczne rozwiązania dla osób szukających nowych i niewyczerpalnych źródeł ciepła. Jest to ekonomiczna forma ogrzewania domu. Inwestycja jest przyszłościowa, bo korzystanie z takiego źródła energii cieplnej jest bardzo tanie. Pompy ciepła mogą służyć do ogrzewania domu, jak i wody użytkowej, niektóre w okresie letnim mogą pełnić funkcję klimatyzatorów.

instalacja pompy ciepła rzeszówPowietrzna pompa ciepła

Powietrzna pompa ciepła to najczęściej wybierana pompa do ogrzewania domu. Czerpie powietrze z zewnątrz budynku, czasami może też wykorzystywać powietrze wykorzystane przez wentylację. Montaż pompy ciepła nie jest zbyt skomplikowany i trwa szybko, gdyż ten rodzaj pompy nie wymaga przygotowania źródła ciepła. Urządzenie montuje się zwykle na zewnątrz budynku, nie zajmuje ono wiele miejsca. Są jednak także pompy tzw. Split, składając się z dwóch elementów, z czego jeden jest montowany na zewnątrz, drugi wewnątrz budynku. Pompy pracujące na zewnątrz wymagają na okres zimowy zabezpieczenia instalacji prze zamarzaniem.

Wodna pompa ciepła

Wodna pompa ciepła czerpie energię z wody, zatem konieczne jest przygotowanie odpowiedniego zbiornika i instalacji, która umożliwi jej pracę. Instalacja pompy ciepła wykorzystującej wodę jako źródło energii jest więc bardziej czasochłonna i skomplikowana. Również użytkowanie tego rodzaju pompy wymaga utrzymania odpowiedniego poziomu wody i stałej konserwacji instalacji.

Instalacja pompy ciepła

Instalacja pompy ciepła wymaga znajomości tematu. Muszą wykonać ją fachowcy, tym bardziej, że rodzaj pompy należy odpowiednio dopasować do wymagań indywidualnych klienta i umiejętnie wykorzystać teren wokół domu. O ile powietrzna pompa ciepła instalowana na zewnątrz wymaga jedynie odpowiedniej instalacji gotowych elementów, o tyle pompa typy Split wymaga już napełnienia czynnikiem chłodniczym w czasie prac montażowych. Instalacja pompy ciepła wykorzystującej zbiorniki wodne wymaga wielu prac, które z pewnością nie można wykonać samodzielnie. Jeśli planujesz instalację pompy ciepła w swoim domu, to skontaktuj się z nami! Oferujemy sprzedaż i montaż pomp ciepła różnego typu na terenie Podkarpacia.

Przewiń do góry