Instalacje C.O. Rzeszów

Instalacje C.O. Rzeszów

Instalacje centralnego ogrzewania

Domy jednorodzinne często wyposaża się w centralne ogrzewanie jako jeden z możliwych systemów ogrzewania. Przed podjęciem ostatecznej decyzji odnośnie wyboru odpowiedniego rodzaju c.o. Najlepiej skonsultować się ze specjalistą, który przedstawi wszelki możliwości, opcje zasilania oraz sposób działania czy konserwowania systemu.

Zazwyczaj jednak prywatni inwestorzy rezygnują z możliwości współpracy z projektantem, a kontaktują się bezpośrednio z instalatorem, który będzie wykonywał montaż całego systemu centralnego ogrzewania. Współpraca z projektantem nie jest bowiem obowiązkowa. Takie rozwiązanie ma jednak swoje ograniczenia i wady – typowi hydraulicy często nie są przeszkoleni w kwestii instalacji urządzeń wybranego producenta, stosują jedynie standardowe rozwiązania spotykane wszędzie i wybierają typowe ustawienia parametrów grzewczych bez zdawania sobie znaczenia na funkcjonowanie całości instalacji.

Poniżej znajdziesz przykłady najpopularniejszych rozwiązań instalacji C.O. Stosowanie się do podstawowych założeń producenta pozwoli na uniknięcie niepotrzebnych napraw, usuwania usterek i marnowania pieniędzy.

Najpopularniejsze rozwiązania instalacji centralnego ogrzewania

instalacje centralnego ogrzewania rzeszowNajczęściej spotyka się cztery typowe sposoby na tworzenie schematów instalacji co. Wspomniane wersje to:

A. instalacja z kolektorami słonecznymi – ten rodzaj ogrzewania stosować można do skutecznego podgrzewania wody w zasobniku, który współpracować będzie z dowolnym źródłem ciepła;
B. z kotłem dwufunkcyjnym – rozwiązanie grzewcze dość tanie, które wykorzystać można zarówno z gazem płynnym, jak i gazem ziemnym; kocioł dwufunkcyjny posiadał będzie wbudowaną grupę bezpieczeństwa oraz pompę obiegową;
C. instalacja z ogrzewaniem podłogowym – szczególnie dobre rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie komfort; ten wariant ogrzewania umożliwia instalacje przyłączenia do dowolnego źródła ciepła z odpowiednimi akcesoriami i ustawieniami; wymaga zazwyczaj przeprowadzenia generalnego remontu podłóg;
D. z kotłem jednofunkcyjnym – tego typu system grzewczy z zasobnikiem c.wu. Jest chyba najczęściej wybieraną przez inwestorów opcją ze względu na to, że jest możliwe połączenie go niemalże z każdym źródłem ciepła.

Poszukujesz instalatora CO? Instalacje grzewcze w Rzeszowie

Świetnie trafiłeś! Zachęcamy do współpracy z doświadczoną firmą instalatorską Wabud z Rzeszowa, która świadczy swe usługi w granicach miasta, a także w jego najbliższych okolicach i innych partiach województwa podkarpackiego (w tym np. w Łańcucie). Dla zaspokojenia wszelkich, nawet najbardziej wymagających upodobań klientów oferujemy nie tylko instalację centralnego ogrzewania, a także innych instalacji sanitarnych, ale również świadczymy dwudziestoczterogodzinny serwis. Wybierz z nami najlepsze rozwiązanie grzewcze dla Twojego domu czy mieszkania.

Przewiń do góry