pompy ciepła bez zasobnika

Instalator pompy ciepła Rzeszów

Pompy ciepła to nowoczesne, oszczędne i ekologiczne źródła energii, które w naszym klimacie radzą sobie bardzo dobrze z ogrzewaniem domu. Jednak montaż pompy ciepła powinien być dobrze zaplanowany, a budynek przygotowany na montaż tego typu urządzenia. Przede wszystkim instalacja pompy ciepła musi być oceniona pod kątem wydajności. Dom musi być ocieplony, posiadać alternatywne źródło ciepła. instalator pompy ciepła powinien wyjaśnić klientowi na czym polega działanie pompy i jaką najlepiej wybrać, by sprawdziła się w danym budynku.

Pompy ciepła – rodzaje

Wybierać można z trzech rodzajów pomp: powietrznej, wodnej i gruntowej. Każda z nich czerpie energię z naturalnych źródeł, wymaga jednak dostępu do nich i odpowiedniej instalacji. Wykonawca pompy ciepła zawsze powinien ocenić opłacalność i koszt inwestycji przed przystąpieniem do pracy i wyborem pompy. Pompa ciepła czerpiąca energię z wody wymaga dostępu do zbiornika wodnego i instalacji, która musi być stale czyszczona i konserwowana. Pompa gruntowa wymaga posiadania określonego terenu, w którym można zamontować odpowiednią instalację. Najmniej kłopotliwa jest powietrzna pompa ciepła, bo czerpie energię z powietrza, nie zajmuje wiele miejsca, a źródło jest najbardziej pewne.

instalator pompy ciepła rzeszówInstalator pompy ciepła Rzeszów

Dobór i montaż pompy ciepła wymaga fachowej wiedzy i trzeba powierzyć to zadanie osobom kompetentnym. Instalator pompy ciepła powinien być najlepszym doradcą i fachowym wykonawcą instalacji. Powinien też wyjaśnić jak działa urządzenie i jakiej wymaga konserwacji. Klient ma do wyboru różne pompy ciepła. Instalatorzy powinni mieć wiedzę i doświadczenie w ich montażu, by umieć odpowiedzieć na każde pytanie i znaleźć właściwe rozwiązanie nawet w nietypowych sytuacjach. Warto też samemu poszukać informacji na temat pomp ciepła i wskazówek wykonawców co do ich instalacji i użytkowania.

Na pompę ciepła można zdecydować się w każdej chwili, choć zawsze najlepiej, gdy decyzja jest podjęta na etapie budowy domu. Jeśli rozważasz montaż pompy ciepła w swoim domu, to skontaktuj się z nami! Firma Wabud to renomowany instalator pomp ciepła. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu wykonywane przez nas instalacje pracują wydajnie i bezawaryjnie. Zachęcamy do kontaktu!

Przewiń do góry