montaż centralnego ogrzewania krok po kroku

Montaż Centralnego Ogrzewania Krok po Kroku

Nieodłącznym etapem projektowania domu jest zaprojektowanie instalacji co. Przedstawiać ją będzie schemat instalacji co. Jak zrobić centralne ogrzewanie samemu? Jak wykonać instalację co?

Prześledźmy ten temat. Jak powinien wyglądać montaż centralnego ogrzewania krok po kroku?

Jak powinien wyglądać montaż centralnego ogrzewania krok po kroku

Najpierw projekt! Jak zawsze. Projekt to podstawa. Uwzględnia on wszystkie ważne informacje. Podaje szczegóły na temat rodzaju kotła i jego mocy. W przypadku ogrzewania tradycyjnego, wskazuje gdzie mają być grzejniki i ile ich ma być. Jeśli natomiast chcemy mieć ogrzewanie podłogowe,  pokazuje wg wyliczeń rozstaw rur, długości pętli, ilość obwodów. Trzeba jednak umieć właciwie odczytać schemat instalacji.

montaż centralnego ogrzewania krok po krokuSam montaż centralnego ogrzewania będzie znacznie prostszy, kiedy mamy już dobrze przemyślany i czytelny projekt. Wtedy wystarczy zakupić potrzebne materiały i stopniowo odtwarzać to, co mamy na papierze. Najpierw zaznaczyć miejsca grzejników i przebiegu rur, a potem łączyć poszczególne elementy układu. Nie znaczy to jednak, że nie będziemy mieli problemów np. z wyborem najwłaściwszych materiałów. Montaż wymaga też często specjalistycznych umiejętności (gięcie czy zgrzewanie rur). Prawdę mówiąc, lepiej nie brać się za to samemu. Sprawa nie jest prosta, jak układanie klocków lego, a błędy jakie możemy nieświadomie popełnić, mogą nas drogo kosztować. Co ważne, część firm udziela gwarancji jedynie, jeśli projekt zostanie wykonany przez fachowców.

Czasem potrzebne jest nie tyle zamontowanie, co raczej modernizacja instalacji grzewczej. Poprzedzać ją powinno sprawdzenie stanu technicznego poszczególnych elementów. Niekiedy wystarczą drobne zmiany, a czasem konieczna jest spora ingerencja, żeby instalacja była ekonomiczna w użytkowaniu. O ile modernizację czasem łatwo przeprowadzić, o tyle montaż instalacji co lepiej pozostawić doświadczonym specjalistom.

Montaż Centralnego Ogrzewania Rzeszów – Podkarpacie

Firma Wabud od lat zajmuje się między innymi montażem Centralnego Ogrzewania. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu nasze instalacje przebiegają sprawnie i profesjonalnie. Swoje usługi prowadzimy na terenie województwa Podkarpackiego. Zachęcamy do kontaktu!

Przewiń do góry