najlepsza pompa ciepła rzeszów

Najlepsza pompa ciepła Rzeszów

Najlepsza pompa ciepła Rzeszów

Pompa ciepła to jeden z nowocześniejszych i jeszcze stosunkowo mało popularnych w Polsce sposobów na ogrzewanie budynków, zwłaszcza mieszkalnych. Zasadniczo pompy ciepła dzielą się ze względu na to, z jakiej energii czerpią ciepło, czyli jakie dolne źródło użytkują. Mogą one wykorzystywać energię odnawialną skumulowaną w gruncie, wodach gruntowych, powietrzu czy promieniowaniu słonecznym. To, jaką pompę ciepła wybrać uzależnione jest od kilku istotnych czynników, m.in. tego, jakimi zasobami finansowymi dysponuje inwestor, jaką wielkością działki może rozporządzać czy osobistych preferencji inwestora.

Najlepsza Pompa Ciepła

Najlepsza pompa ciepła dla jednego inwestora, może okazać się jednym z gorszych wyborów dla innego, dlatego warto jest zorientować się w przeznaczeniu, specjalnych wymaganiach poszczególnych pomp ciepła oraz możliwości budynku. Dobra pompa ciepła jest więc uzależniona od preferencji i możliwości.  Dla jednych najlepsza pompa ciepła to kolektor poziomy, który nie dość, że jest tani w zakupie, to jeszcze umożliwia uzyskanie sporej ilości energii przy jednoczesnych minimalnym zużyciu energii elektrycznej na jego pracę. Jednakże do jego budowy konieczna jest duża działka, co jest wymogiem skreślającym ten typ pomp ciepła dla wielu inwestorów.

pompy ciepła rzeszówJaką pompę ciepła wybrać?

Dla wielu osób istotne są także parametry pomp ciepła. Często jednak niesłusznie. Przy dobrym źródle ciepła i odpowiednio wykonanej całej instalacji niezbyt wielkie parametry pomp mogą okazać się całkowicie wystarczające. Duże parametry pomp są uzasadnione dopiero przy naprawdę dużych, wielko-powierzchniowych budynkach, gdzie zapotrzebowanie na ciepło jest znacząco większe. Ponadto istotne jest, aby parametry pomp były dopasowane do wielkości dolnego źródła. Przy małych możliwościach pozyskania energii, nawet duże parametry niczego nie będą mogły zmienić.

Także producent pomp ciepła to sprawa stosunkowo drugorzędna. Na rynku dostępnych jest kilka do kilkunastu produktów kilku, renomowanych firm, z których usług warto skorzystać chcąc być pewnym jakości i trwałości produktów – np. Buderus czy Alpha Innotech. Znacznie ważniejszą kwestią jest wybór odpowiedniego instalatora, który nie tylko odpowiednio zamontuje pompę ciepła, ale również wskaże nam jak z niej korzystać. Jeśli szukasz firmy, która nie tylko sprzedaje pompy ciepła renomowanych producentów, ale również zajmuje się ich instalacją to skontaktuj się z nami! Posiadamy wieloletnie doświadczenie, które gwarantuje najwyższą jakość naszych usług!

Zobacz również: zmiękczanie wody rzeszów, wodna pompa ciepła.

Przewiń do góry