Pompa ciepła zużycie prądu

Pompa ciepła zużycie prądu

Coraz więcej osób posiada ekologiczne, energooszczędne systemy ciepła. Dodatkowo możliwość uzyskania dofinansowania na tego typu inwestycje powoduje, że coraz więcej osób zainteresowanych jest kupnem i instalacją pomp ciepła.

Wybór pompy ciepła

Zwykle pierwsze pytanie, jakie zadają zainteresowani urządzeniem klienci, dotyczy kosztów zakupu, montażu i użytkowania pompy. Odpowiedź na te pytania jednak nie jest prosta, gdyż koszt ogrzewania pompą ciepła zależy od wielu czynników. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę to jaką pompę było by najlepiej zamontować w danym domu – powietrzną, gruntową, czy wodną, jakie mamy warunki i możliwości jej działania. Jakiej potrzebuje mocy, by zdołała odpowiednio ogrzać dom. Czy wystarczy do ogrzania domu tylko pompa ciepła, czy powinna ona współpracować z innym systemem grzewczym. Koszt pompy ciepła jest zależny od wybranego urządzenia, jego typu, mocy i producenta. Najlepiej, by doradztwem i montażem zajął się certyfikowany specjalista, bo tylko wtedy inwestycja może okazać się w pełni zadowalająca. Poza wyborem odpowiedniego urządzenia ważne jest jego prawidłowe zamontowanie i ustawienie parametrów. Zawsze warto wziąć pod uwagę możliwości izolacyjne budynku – właściwa termoizolacja pozwala na mniejsze koszty ogrzewania, a więc przekłada się także na moc pracy pompy.

Pompa ciepła zużycie prądu

To ile prądu zużywa pompa ciepła, zależy od jej mocy i rodzaju. Działanie pompy napędza energia elektryczna, ale jej zużycie jest niewielkie. Grzałki włączają się wówczas, gdy podstawowy czynnik jest niewystarczający. Na przykład podczas dużych mrozów pompa powietrzna może być mało wydajna, a przez to zużycie prądu wzrośnie. Każda pompa ma określony zakres temperatur – trzeba wziąć go pod uwagę planując jej zakup.

pompa ciepła zużycie prąduPompa ciepła eksploatacja

Eksploatacja pomp ciepła nie sprawia problemów. Są zautomatyzowane, poprawnie zaprogramowane nie powinny sprawiać żadnych problemów, ani konieczności dodatkowej obsługi. Jeśli pompa wodna czerpie wodę z naturalnych, odkrytych źródeł wody, wówczas istnieje ryzyko korozji instalacji i konieczne jest oczyszczanie wody, która ma trafić do systemu.

Instalacja pompy ciepła Rzeszów

Jesteś zainteresowany instalacją pompy ciepła? Mieszkasz w województwie podkarpackim i szukasz profesjonalnej firmy, która się tym zajmie? Skontaktuj się z nami! Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marek takich jak Alpha Innotech, Buderus czy Viessmann – oferujemy zarówno pompy ciepła, jak i ich montaż! Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Przewiń do góry