powietrzna pompa ciepła rzeszów

Powietrzna pompa ciepła Rzeszów

Powietrzna pompa ciepła Rzeszów

Pompy ciepła to nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie dla tych, którzy szukają alternatywnych źródeł ogrzewania. Niezależnie od pory roku wykorzystują dostępną w otoczeniu energię. Ich użytkowanie jest tanie i nie wymaga od domowników wysiłku ani czasu, by urządzenie działało jak należy.

powietrzna pompa ciepła rzeszów
powietrzna pompa ciepła rzeszów

Jak działa powietrzna pompa ciepła?

Powietrzna pompa ciepła , czyli pompa typu powietrze – woda, wykorzystuje do działania powietrze. Działa jak tradycyjny kocioł co, a więc może służyć do ogrzewania domu, jak i do podgrzewania wody użytkowej. W okresie letnim powietrzna pompa ciepła może pełnić rolę klimatyzatora.

Powietrzna pompa ciepła o malej mocy może służyć tylko do podgrzewania wody, wykorzystując powietrze z zewnątrz, jak i wykorzystane w domu przez system wentylacji. Nowoczesne urządzenia są w stanie efektywnie pracować nawet przy temperaturze na zewnątrz –15, – 20 stopni C. Urządzenie jest trwałe, dobrze sprawdza się w użytkowaniu, bo powietrze nie powoduje problemów, np. z uszkodzeniem, czy zatkaniem przewodów.

Powietrzna pompa ciepła typu monoblok to urządzenie, które montuje się na zewnątrz budynku. W jednym urządzeniu znajdują się wszystkie części . Pompy typu Split to dwa urządzenia, jedno z nich montuje się na zewnątrz, drugie w środku budynku.

Koszt powietrznej pompy ciepła

Montaż powietrznej pompy ciepła nie jest skomplikowany i trwa 1 – 2 dni. Nie wymaga budowania dolnego źródła ciepła, ani kosztowanych prac, czy posiadania odpowiedniej ilości ziemi. Opłacalność powietrznej pompy ciepła zależy od wielu czynników. Koszt jej używania jest z pewnością najkorzystniejszy z wszystkich innych dostępnych form i możliwości uzyskania energii cieplnej. Jednak trzeba mieć na uwadze, że budynek musi być dostosowany do urządzenia, a ono dobrze dobrane i ustawione. Może dostarczać do 80% ciepła, zatem zaleca się, by w domu znajdowało się drugie, alternatywne źródło ogrzewania.

Powietrzna pompa ciepła Rzeszów

Planujesz instalację pompy ciepła? Chcesz dobrać najlepsze urządzenie, które będzie dopasowane do Twoich potrzeb? Skontaktuj się z nami! Firma Wabud oferuje sprzedaż, instalację i serwis profesjonalnych pomp ciepła od renomowanych producentów. Zapewniamy fachowe doradztwo i najwyższą jakość usług! Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Przewiń do góry