Kotły C.O. Viessmann Vitodens Podkarpacie

kotly-kondensacyjne-viessmann-vitodens-200W-1-764x1024

Gazowe kotły kondensacyjne Viessmann Vitodens cieszą się niezwykłą popularnością wśród naszych Klientów, przede wszystkim ze względu na wysoką wydajność grzewczą, łatwość w obsłudze i cichą, wydajną pracę. Do najpopularniejszych należy gazowy kocioł kondensacyjny Vitodens 200-W oraz Vitodens 222-W.

Viessmann Vitodens 200-V

Kocioł kondensacyjny Vitodens 200-W marki Viessmann to wiszący kocioł gazowy, dostępny w dwóch wersjach – jednofunkcyjnej i dwufunkcyjnej. Kocioł jednofunkcyjny łączy się z zasobnikami 100 l, 120 l, 300 l lub większymi, w zależności od zapotrzebowania klienta.

Zalety kotła Viessmann Vitodens 200-W:

 • Jest to bardzo oszczędny kocioł kondensacyjny, o wysokiej sprawności, która dochodzi do 109% (Hi) /98%(Hs), dzięki kondensacji;
 • Nowoczesna powierzchnia grzewcza została wykonana ze stali nierdzewnej, wymiennik ciepła Inox-Radial;
 • Wytrzymały palnik cylindryczny Matrix również wykonany ze stali nierdzewnej;
 • Niewielki rozmiary umożliwiają zawieszenie kotła nawet w małej kotłowni, łazience lub kuchni;
 • Kocioł jest bardzo łatwy w obsłudze, posiada cyfrowy regulator z dużym kontrastowym wyświetlaczem, o menu w formie tekstowej oraz graficznej;
 • Regulator spalania Lambda Pro Control dopasowuje automatycznie spalanie przy zmianie rodzaju gazu;
 • Dzięki niskiej prędkości obrotowej wentylatora, kocioł pracuje bardzo cicho;

Ponieważ kocioł gazowy Vitodens-200 W wykorzystuje również ciepło odzyskiwane ze spalin jest bardzo oszczędny, obniża koszty ogrzewania, a jednocześnie jest ekologiczny i nie obciąża tak środowiska, jak tradycyjne piece C.O. Ponadto, Vitodens 200-W ogrzewa wodę użytkową przy wykorzystaniu biwalentnego zbiornika z dwiema wężownicami, dzięki czemu możliwe jest wykorzystanie kolektorów słonecznych do podgrzewania ciepłej wody użytkowej.

Viessmann Vitodens 222-W

Kocioł kondensacyjny Viessmann Vitodens 222 – W jest gazowym kotłem wiszącym z zasobnikiem ładowanym warstwowo o mocy 35 kW.

kotly-kondensacyjne-viessmann-rzeszow-300x300Doskonale nadaje się domów jednorodzinnych oraz mieszkań własnościowych, zajmuje niewiele miejsca, dzięki czemu bez problemu zamontujemy go we wnęce łazienkowym w kuchni czy w pomieszczeniu gospodarczym.

Szczególną zaletą, dla której wielu klientów decyduje się na kocioł gazowy Vitodens 222-W jest wbudowany zasobnik podgrzewający wodę użytkową. Zasobnik ten mieści 46 l wody, został wykonany ze stali nierdzewnej i ładuje się go warstwowo, dzięki czemu, mimo mniejszej pojemności dostarcza taką samą ilość ciepłej wody jak kotły gazowe z zasobnikami o pojemności 150 l!

Zalety jakie posiada gazowy kocioł kondensacyjny Vitodens 222-W to m.in.:

 • Trwałość i wydajność, dzięki wymiennikowi ciepła Inox-Radial;
 • Niska prędkość obrotowa wentylatora, dzięki czemu kocioł pracuje niezwykle cicho;
 • Łatwy w obsłudze regulator Vitotronic z tekstowym i graficznym wyświetlaczem;
 • Zasobnik wykonany ze stali nierdzewnej.
Przewiń do góry