Wentylacja w domu jednorodzinnym

wentylacja-mechaniczna-w-domu-rzeszowNie wszyscy zdają sobie sprawę jak ważny dla zdrowia człowieka jest dostęp do świeżego powietrza, w pomieszczeniach, w których spędza on ponad 70% czasu. Dla zapewnienia tego komfortu, jak również dobrego samopoczucia, montowana jest wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, która zapewnia równomierną wymianę powietrza zużytego na świeże.

Jak działa wentylacja mechaniczna?

Rekuperator, czyli wymiennik ciepła pozwala na przepływ zimnego strumienia powietrza tuż obok powietrza ciepłego, które jest wywiewane z domu. Ponieważ te dwa strumienie przepływają obok siebie, a pomiędzy nimi znajduje się cienka płyta, wymiennika , nawiewane powietrze jest ogrzewane ciepłem ze strumienia wywiewanego.

Zalety wentylacji mechanicznej w domu:

  • dzięki rekuperacji, czyli nagrzewaniu nawiewanego powietrza, nie ponosimy strat cieplnych, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej,
  • uwzględniając wentylację mechaniczną na etapie projektowania domu – nie będziemy musieli budować kanałów wentylacyjnych , /oszczędzamy pieniądze/,
  • stała, kontrolowana wymiana powietrza zapobiega powstawaniu pleśni i wilgoci;
  • rekuperator zapewnia optymalny dopływ tlenu,
  • brak przeciągów,
  • łatwość czyszczenia,
  • odzysk ciepła do nawet 95%,
  • rekuperator na doprowadzeniu i odprowadzeniu powietrza posiada wielorazowe filtry G4, na których zatrzymywane są zanieczyszczenia, pyłki itp. dzięki wysokiej jakości wentylatorów EC na
  • prąd stały, praca rekuperatora jest cicha i ekonomiczna.

Wentylacja mechaniczna w domu jednorodzinnym jest nie tylko ekonomiczna, ale również energooszczędna i ekologiczna, dlatego też obecnie coraz więcej inwestorów uwzględnia budowę wentylacji mechanicznej w domu jednorodzinnym już na poziomie projektu.

Wśród producentów, którzy oferują rekuperatory i wentylację mechaniczną znajdziemy firmy: Viessmann (Vitovent 300-W, Vitovent-300 F), Zehnder, Aeris, R-Vent oraz inne. Wymienione urządzenia to produkty najwyższej jakości , zapewniające odzysk ciepła na bardzo wysokim poziomie, dochodzącym do 95 %.

Budowanie obecnie ciepłych, szczelnych domów wyposażonych w wentylację grawitacyjna a nie wentylację mechaniczną to poważny błąd techniczny, którego negatywne skutki możemy odczuć bardzo szybko.

Przewiń do góry