wodna pompa ciepła rzeszów

Wodna Pompa Ciepła Rzeszów

Wodna Pompa Ciepła Rzeszów

Ostatnimi czasy można usłyszeć wiele pozytywnych opinii na temat pomp ciepła. Wśród urządzeń tych prym wiedzie wodna pompa ciepła. Co warto wiedzieć o tym urządzeniu? Jak działa tego typu pompa? Czy z perspektywy finansowej warto z niej korzystać?

wodne pompy ciepła Wodna pompa ciepła – jak działa?

Warto pokrótce wyjaśnić na jakiej zasadzie działa pompa ciepła. Rzecz w tym, iż pobiera ona ciepło ze źródła wodnego, a następnie przekazuje je do miejsca docelowego. Najczęściej wykorzystuje się pompę do ogrzania powietrza w mieszkaniu. Niemniej wiele osób wykorzystuje ją również do nagrzania wody. Przeważnie pompa pobiera ciepło z wód gruntowych. Niemniej jednak jeżeli w pobliżu znajduje się dostosowany do tego zbiornik wodny, może być podłączona również do niego.

Instalacja wodnej pompy ciepła

Bardzo ważną kwestią jest odpowiednia instalacja wodnej pompy ciepła. Rzecz w tym, iż jej prawidłowe wykonanie generuje przyszłe koszty utrzymania urządzenia. Jeżeli bowiem popełnione zostaną jakieś błędy, bardzo prawdopodobne, że w niedalekiej przyszłości dojdzie do awarii, której naprawa będzie zapewne kosztowna. Z tego względu instalacją pompy ciepła powinien zająć się profesjonalista.

Opłacalność wodnej pompy ciepła

wodna pompa ciepła

Wodna pompa ciepła to urządzenie, które jest dosyć kosztowne, jednak niskie nakłady na jego eksploatację pozwalają na spore oszczędności. Z tego względu choć początkowo cena wydaje się spora, to w okresie kilku-kilkunastu lat wodna pompa się zwraca pozostawiając niskie rachunki za ogrzewanie na dłużej.

Czy warto zdecydować się na wodną pompę ciepła?

Powyżej opisano pewne mankamenty, jednak również zalety wodnej pompy ciepła są niepodważalne. Przede wszystkim generuje ona bardzo podobne koszty przez cały rok. Rzecz w tym, iż nawet zimą wody gruntowe, a także woda w stawie zachowują stosunkowo wysoką temperaturę. Nie jest zatem konieczne korzystanie z posiadanej przez pompę grzałki, jak ma to miejsce w przypadku pompy powietrznej.

Podsumowując, wodna pompa ciepła doskonale nadaje się do całorocznego ogrzewania powietrza i wody w domu. Korzystanie z niej jest wtedy opłacalne oraz wygodne. Jeżeli natomiast chodzi o ogrzanie domku sezonowego, w którym nie przebywa się zimą, lepszym rozwiązaniem może być np. pompa powietrzna.

Wodna pompa ciepła Rzeszów

Jeśli jesteś zainteresowany instalacją wodnej pompy ciepła, to skontaktuj się z nami! Posiadamy urządzenia od renomowanych producentów oraz oferujemy profesjonalną instalację na terenie Rzeszowa i całego Podkarpacia! Zapoznaj się z naszą ofertą!

Przewiń do góry