Wymiana kotła z programu Czyste Powietrze

W ostatnich latach niezwykle głośno jest na temat jakości powietrza w Polsce. W miesiącach zimowych w bardzo wielu polskich miastach i miejscowościach oddychanie jest mocno utrudnione, ze względna na pyły i zanieczyszczenia powstające w wyniku ogrzewania domów za pomocą nieekologicznych pieców i kotłów. Polska jest niechlubnym liderem Unii Europejskiej jeżeli chodzi o zanieczyszczenie powietrza. Ma to swoje daleko idące konsekwencje dla naszego zdrowia – wdychanie zanieczyszczonego powietrza jest nie tylko nieprzyjemne, ale prowadzi również do uszkodzenia płuc i wpływa na występowanie astmy, nowotworów i innych groźnych chorób. Wymiana kotła i innych urządzeń grzewczych na bardziej ekologiczne to podstawowy krok w celu poprawy jakości powietrza – niestety dosyć kosztowny.

wymiana-kotla-czyste-powietrze-rzeszow-300x300Program czyste powietrze

W celu poprawy jakości powietrza Polska wprowadziła program Czyste Powietrze. Skierowany on jest do właścicieli domów jednorodzinnych i oferuje dotację na wymianę źródeł ciepła, a także prace związane z termomodernizacją. Rządowy program pozwala na uzyskanie nawet do 70% dofinansowania kosztów inwestycji! Dzięki temu, wymiana kotła czy innego źródła ciepła jest znacznie mniej obciążająca dla domowego budżetu. Osoby korzystające z programu, również w Rzeszowie mogą wymienić okna, drzwi czy nawet bramy garażowe.

Wymiana kotła z programu Czyste Powietrze Rzeszów

Firma Wabud od lat zajmuje się sprzedażą i montażem instalacji grzewczych. Oferujemy między innymi wymianę starych kotłów na nowe, ekologiczne urządzenia. Jeżeli chcą Państwo skorzystać z programu Czyste Powietrze i zainstalować nowy, bardziej wydajny kocioł lub inny rodzaj źródła ciepła to zachęcamy do kontaktu! Nasza firma działa na terenie Rzeszowa i całego województwa Podkarpackiego!

Przewiń do góry