Instalacje Centralnego Odkurzania

centralny odkurzacz rzeszów

Centralny odkurzacz, to wygodne i łatwe w obsłudze urządzenie oraz pewność usuwania zakurzonego powietrza poza budynek. Sprawia to, że coraz więcej inwestorów decyduje się na jego montaż. Montaż instalacji do centralnego odkurzania jest najmniej kosztowny ze wszystkich domowych instalacji. Nie powinno jej zabraknąć w żadnym nowoczesnym domu.

Dlaczego warto:

  • komfortowe sprzątanie;
  • rzadkie opróżnianie pojemnika na śmieci;
  • nie słychać pracy silnika, lokalizacja odkurzacza w garażu;
  • odkurzanie nie powoduje wzbijania się kurzu, ważne dla alergików.

Każdy dom można wyposażyć system centralnego odkurzania, najwygodniej jednak zaplanować to podczas projektowania budynku, na etapie wykonania stanu surowego lub montażu instalacji sanitarnych. Działanie centralnego odkurzania polega na wytwarzaniu podciśnienia, co z kolei powoduje przepływanie przez rurociągi zassanego powietrza, oczyszczeniu go i wydmuchaniu na zewnątrz budynku. Gniazda montuje się w tym samym czasie, co rury ssące. Umieszcza się je w korytarzach. Odkurzacz montuje się na wysokości umożliwiającej łatwe opróżnianie pojemnika na śmieci. Najdogodniejszym miejscem montażu jednostki centralnej jest pomieszczenie gospodarcze (garaż, kotłownia, piwnica).

Centralny odkurzacz w Rzeszowie

Zaplanujemy i wyznaczymy optymalna trasę rur i lokalizację gniazd ssawnych oraz dopasujemy rodzaj i moc jednostki centralnej. Najdogodniejszym miejscem montażu jednostki centralnej jest pomieszczenie gospodarcze (garaż kotłownia, piwnica). Dobierzemy również optymalną jednostkę centralną, rury, gniazda ssawne, długość węża oraz kształt ssawek.

Centralne odkurzanie jest instalacją, która sprawi, że sprzątanie domu, mieszkania czy biura nie musi być udręką, a wręcz przeciwnie – może być przyjemnością. Skończyła się era odkurzaczy przenośnych, ciężkich, niewygodnych, hałaśliwych i mało efektywnych. Korzystanie z centralnego odkurzacza jest łatwe, gdyż polega jedynie na podłączeniu elastycznego węża do wbudowanego w ścianę gniazda ssącego i od razu można rozpocząć odkurzanie. Węże, w zależności od potrzeb, mają długość 7,5 – 9 m, dzięki czemu wystarczy zamontować tylko kilka gniazd, aby bez wysiłku, hałasu i wzburzania kurzu sprzątnąć cały dom.

Instalacja centralnego odkurzacza jest niewidoczna, gdyż rury od gniazd ssących do jednostki centralnej prowadzone są w posadzkach, ścianach bądź sufitach. Sama jednostka centralna, gromadząca zanieczyszczenia, lokalizowana jest najczęściej w kotłowni lub pomieszczeniu gospodarczym, co pozwala do minimum zniwelować odgłosy pracy. Centralny odkurzacz może być także w garażu.

Przewiń do góry