Kotły CO Viessmann – przegląd produktów

viessmann_rzeszow-768x575Viessmann to jeden z wiodących producentów systemów grzewczych (w tym pomp ciepła i kotłów grzewczych) na rynku. Firma powstała w 1917 r. i może pochwalić się naprawdę dużym doświadczeniem w kwestii nowoczesnych i ekonomicznych rozwiązań jeśli chodzi o centralne ogrzewanie i wszelkiego rodzaju systemy grzewcze.

Do najchętniej wybieranych przez naszych klientów produktów, których interesują kotły CO, należą przede wszystkim kotły gazowe kondensacyjne a zawłaszcza modele Viessmann Vitodens 100-W oraz Viessmann Vitodens 200-W. Są to kotły gazowe przeznaczone do domów wielorodzinnych, a wykorzystujące ciepło powstałe ze spalania gazu ziemnego.

Viessmann Vitodens 100-W

Viessmann Vitodens 100-W to obecnie najpopularniejszy kocioł gazowy kondensacyjny, (jednofunkcyjny lub dwufunkcyjny) chętnie wybierany przez naszych klientów mieszkających w Rzeszowie jak i na całym Podkarpaciu. Kocioł ten posiada cylindryczny palnik modulowany, a jego powierzchnia wymiany ciepła została wykonana ze stali nierdzewnej. Ponieważ jest to kocioł wiszący, zajmuje on bardzo mało miejsca i doskonale pasuje do niemal każdego pomieszczenia.

Kolejna zaleta jaka sprawia, że kocioł gazowy Vitodens 100-W jest chętnie wybierany przez osoby poszukujące centralnego ogrzewania, to jego cicha praca oraz bardzo łatwa obsługa regulatora umożliwiającego sterowanie temperaturą w pomieszczeniu lub w zależności od pogody albo jednocześnie (temperatura pomieszczenia i pogoda).

Kotły gazowe kondensacyjne Viessmann Vitodens 100-W zostały zaprojektowane tak, aby nie sprawiać żadnych trudności podczas montażu, przy konserwacji oraz serwisowaniu.

Viessmann Vitodens 200-W

Viessmann Vitodens 200-W to kolejny produkt z gamy kotłów gazowych Viessmann, który chętnie kupują nasi klienci, nie tylko z Rzeszowa. Jest to o wiszący kocioł gazowy jednofunkcyjny, który może współpracować z przepływowym podgrzewaczem wody użytkowej. Kocioł gazowy Viessmann Vitodens 200-W dodatkowo wyposażony jest w system Lambda Pro Control, który sprawia, że urządzenie może pracować z dowolnym rodzajem gazu, zarówno ziemnego jak i płynnego.

Oprócz tego, że Viessmann Vitodens 200-W może stanowić główne źródło ciepła lub służyć do podgrzewania wody, to może również współpracować z instalacją solarną jeśli zastosujemy podgrzewacz biwalentny.

kotly-co-viessmann-rzeszow-300x300Podobnie jak Vitodens 100-W, także kocioł Vitodens 200-W ma powierzchnię wykonaną ze stali kwasoodpornej, wzbogaconej molibdenem i tytanem. Także tutaj zastosowano palnik MatriX 200 wpływający na niskoemisyjne, efektywniejsze spalanie paliwa.

Kotły CO Viessmann, a dokładniej gazowe kotły kondensacyjne marki Vitodens polecane są zarówno dla nowych jak i dla modernizowanych domów jednorodzinnych. Oczywiście nie są to jedyne z produktów jakie oferuje Viessmann, bowiem firma posiada bardzo szeroką ofertę, w której znajdują się nie tylko gazowe kotły kondensacyjnye (Vitsolar, Vtodens, Vitocrossal) ale również:

  • pompy ciepła (Vitocaldens, Vitocal),
  • kolektory słoneczne (Vitosol),
  • fotowoltaika (Vitovolt),
  • wentylacja mechaniczna (Vitovent),
  • grzejniki płytowe,
  • grzejniki łazienkowe
  • ogrzewanie podłogowe.
kocioł gazowy viessmann kotły gazowe viessmann rzeszów viessmann vitodens 100 w rzeszów 

Kotły CO Viessmann Rzeszów

Także w ofercie firmy Wabud Rzeszów można znaleźć kotły CO Viessmann – Vitodens 100 W oraz Viessmann Vitodens 200 W, jak również inne produkty. Interesują Cię tanie kotły CO Viessmann – skontaktuj się z nami!

Przewiń do góry