Zmiękczacz – stacja uzdatniania wody

uzdatnianie wody w domu rzeszówCzy można obecnie wyobrazić sobie życie bez wody? Chyba każdy odpowie że: nie. Niestety, nie zawsze jesteśmy zadowoleni z jakości wody do której mamy dostęp. Twardość wody podaje się najczęściej w stopniach niemieckich /* dH /, a woda wodociągowa w Polsce ma średnio 18 -20 *dH -jest więc bardzo twarda. Właściciele domów z własną studnią często borykają się z wodą o wysokiej zawartości związków żelaza i magnezu.

Rozpuszczone w wodzie surowej sole wapniowe i magnezowe są powodem tzw. twardości wody. Sole te po wytrąceniu się z wody, jako uporczywe osady pojawiają się w postaci kamienia na urządzeniach sanitarnych. Niestety, są też przyczyną niszczenia i usterek instalacji grzewczych, armatury łazienkowej czy urządzeń AGD / pralki, zmywarki, ekspresy, czajniki itp./. Kamień powoduje również wzrost kosztów eksploatacji tych urządzeń, nawet o 20 %.

Aby uporać się z tym problemem w gospodarstwach domowych stosuje się stacje zmiękczania wody, nazywanymi również zmiękczaczami. Proces zmiękczania jest całkowicie bezpieczny /nie stosuje się żadnych związków chemicznych/ a przygotowana w ten sposób woda może być spokojnie używana do picia, jak i innych domowych zastosowań.

Działanie zmiękczacza wody

Woda przepuszczana jest przez złoże filtracyjne. Zawiera ono związki, które wypłukują kationy magnezu i wapnia. W efekcie do wodociągu trafia woda miękka. Złoże podawane jest regeneracji, polega to na przepłukaniu go solanką. Zgromadzone pierwiastki wapnia i magnezu odprowadzane są do kanalizacji. Odbywa się to automatycznie i nie wymaga ingerencji właściciela domu. Należy jedynie pamiętać o uzupełnieniu soli tabletkowanej. Sól używana jest wyłącznie do regeneracji złoża i w bardzo niewielkiej ilości dostaje się do wodociągu.

Stacja uzdatniania wody Rzeszów

Wskazane jest aby zasięgnąć porady u firmy instalacyjnej , która dokona wstępnego pomiaru wody i dobierze odpowiedni rodzaj urządzenia do zmiękczania wody. Oprócz zmiękczacza warto rozważyć zastosowanie specjalnego urządzenia do filtracji oraz poprawy smaku, zapachu i wyglądu wody wodociągowej i studziennej.

Firma Wabud posiada w swojej ofercie stacje uzdatniania wody firm ViessmannBuderus, Solter.

Przewiń do góry