Instalacje Wodno Kanalizacyjne Rzeszów

instalacje wodno-kanalizacyjne w rzeszowie

Sprawna instalacja wodociągowa i kanalizacyjna to jedna z najważniejszych inwestycji w czasie budowy domu. Bez tych instalacji użytkowanie budynku byłoby niemożliwe, są one konieczne w każdym obiekcie mieszkalnym czy użytkowym.

Instalacja wodna zapewnia dostawę czystej i zdrowej wody do budynku. Do instalacji wodnych zaliczamy instalacje ciepłej i zimnej wody. Mogą być wykonane przy zastosowaniu różnych metod i materiałów. Podstawowym elementem są oczywiście rury, które różnią się szerokością w zależności od ich przeznaczenia. Najcieńsze rury, te mające ok. 15 mm średnicy służą do doprowadzenia wody do spłuczek, zlewozmywaków i baterii umywalkowej. Grubsze będą przewody wodne, których zadaniem jest doprowadzenie wody na inne kondygnacje domu. Natomiast rury, które odprowadzają wodę z wanien, toalet czy umywalek mają 40-70 mm szerokości. Rury łączone są za pomocą połączeń rozłącznych (złączki zaciskowe, połączenia skręcane) i nierozłącznych (połączenia lutowane, zgrzewane, klejone, zaprasowywane itp.). Połączenia nierozłączne są oczywiście bardziej trwałe od połączeń rozłącznych, natomiast rozłączne są łatwiejsze w montażu i demontażu.

woda kanalizacja rzeszówInstalacja kanalizacyjna zapewnia odbiór nieczystości i zużytej wody z budynku. Jej zadaniem jest odprowadzenie ścieków, nieczystości komunalnych, zanieczyszczonej wody, a także wody opadowej. Budynek może zostać podłączony do systemu kanalizacji zewnętrznej, który może być systemem rozdzielnym lub ogólnospławnym. Różnica jest taka, że w systemie ogólnospławnym zarówno ścieki pochodzące z budynku jak i opadowe odprowadzane są za pomocą jednej, tej samej rury. Przy systemie rozdzielenia jedną rurą odprowadza się ścieki bytowo-gospodarcze, a drugą rurą ścieki opadowe. Gdy nie ma możliwości podłączenia domu do zewnętrznej instalacji kanalizacyjnej, wówczas ścieki bytowo-gospodarcze gromadzi się w zbiornikach bezodpływowych (szamba) lub buduje się niewielkie przydomowe oczyszczalnie ścieków.

Bardzo ważne jest to, z jakich materiałów zostały wykonane poszczególne instalacje. Instalacja wodno kanalizacyjna wykonana z materiałów wysokiej jakości umożliwia niezawodne, bezawaryjne użytkowanie i działanie przez wiele lat.

Czy można sobie obecnie wyobrazić korzystanie z mieszkania, domu czy biura bez sprawnej instalacji wodociągowej i kanalizacyjnej? Oczywiście że nie! Jest to jedna z najważniejszych inwestycji podczas budowy domu, bez niej użytkowanie budynku byłoby niemożliwe. Aby instalacje te działały dobrze i niezawodnie przez wiele lat, wykorzystuje się do ich budowy nowoczesne technologie, takie jak miedź i tworzywo. Sporadycznie w budownictwie wielorodzinnym lub przemysłowym wykorzystuje się technologie stalowe, od których powoli się odchodzi.

Instalacje Wodno Kanalizacyjne Rzeszów – oferta firmy WABUD

Przy budowie instalacji wodno-kanalizacyjnych nasza firma wykorzystuje tylko sprawdzone wyroby oraz nowe technologie. Instalacje montujemy z nowoczesnych, atestowanych materiałów takich jak tworzywo i miedź.

  • Rury miedziane twarde marki SANCO produkowane w Niemczech przez firmę Wieland-Werke AG. Wytwarzane są z beztlenowej miedzi Cu-DHP i posiadają opatentowany system ochrony przed korozją wżerową, który realizowany jest metodą pasywowania powierzchni. Doskonale nadają się do zastosowań w instalacjach wody pitnej.
rury miedziane kanalizacyjne rzeszów
  • Kształtki i rury firmy Kanplast. Wykonane z PVC i PP, lżejsze od żeliwa, odpowiednio sztywne, a także odporne na działanie obecnych w ściekach substancji. Gwarantują trwałość i szczelność instalacji. Są to:
    kanalizacja wewnętrzna – kształtki i rury z polipropylenu (PP), rury z polichlorku winylu (PVC), rury spustowe z polichlorku winylu (PVC).

 

  • kanalizacja zewnętrzna – kształtki z polipropylenu (PP) i z polichlorku winylu (PVC), rury z polichlorku winylu (PVC).

 

Nasza firma profesjonalnie i terminowo wykona dla Państwa instalację wodną i kanalizacyjną. Naszą ofertę kierujemy zarówno do mieszkańców Rzeszowa oraz pobliskich miast: Łańcut, Strzyżów, Brozów, Mielec, Tarnobrzeg, Dębica, Jarosław, Przeworsk, Sanok, Jasło, Przemyśl, Kolbuszowa. Nasze instalacje można spotkać na terenie całego Podkarpacia. Swoją pracę zaczynamy od przygotowania kosztorysu w oparciu o projekt lub wizję lokalną budynku docelowego. Następnie przedstawiamy najlepsze rozwiązanie dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Po zaakceptowaniu planu działania ustalamy z inwestorem termin realizacji zlecenia. Ze swojej strony gwarantujemy wysoką jakość usług, wykonanych zgodnie ze sztuką budowlaną.

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Postaramy się dobrać dla Państwa odpowiednie rozwiązania. Jeżeli interesuje Cię także taki temat jak: stacja uzdatniania wody oczyszczanie ścieków lub instalacje centralnego ogrzewania zapoznaj się z naszą ofertą.

Przewiń do góry