Centralne Ogrzewanie Rzeszów – Kotłownie XXI wieku!

grzejnik viessmann

Obecnie istnieje wiele metod umożliwiających dostarczenie ciepła do naszego domu, a to, na które rozwiązanie się zdecydujemy powinno zależeć w głównej mierze od rodzaju ogrzewanych pomieszczeń, czasu w jakim mają przebywać w nich ludzie oraz oczywiście dostępnych źródeł energii i przyszłych kosztów. Domowe instalacje grzewcze mogą być zasilane za pomocą kotłów na paliwo stałe, kotłów olejowych, gazowych lub elektrycznych i zdobywających coraz większe uznanie wśród klientów – pomp ciepła.

Wśród tradycyjnych metod ogrzewania opierających się na rozprowadzaniu ciepłej wody, najchętniej wybierane są kotły grzewcze gazowe konwencjonalne oraz kondensacyjne, które potrafią odzyskiwać ciepło ze spalin. Ich producenci to głównie Viessmann i Buderus – firmy od lat zajmujące się systemami grzewczymi. Kotły grzewcze c. o. tych marek zostały w ostatnim czasie mocno zmodernizowane, dzięki czemu pracują znacznie ciszej. Gabaryty kotłów zostały sporo zmniejszone, co pozwala na ich montaż np. w szafkach kuchennych. A największa zaleta – są bardziej ekonomiczne.

Grzejniki (Kaloryfery)

Bardzo istotnym elementem systemu ogrzewania są grzejniki, dzięki którym uzyskujemygrzejniki_viessmann w pomieszczeniach wymaganą temperaturę. W instalacji centralnego ogrzewania stosuje się grzejniki stalowe, aluminiowe, miedziane i coraz rzadziej żeliwne. W łazience standardem jest montowanie grzejników łazienkowych drabinkowych, doposażyć je można w grzałkę elektryczną. Wykorzystane mogą być jako suszarki np. na ręczniki. Ogromny wybór grzejników, dostępnych obecnie na rynku, pozwala zaspokoić najbardziej wymagającego klienta. Grzejniki dekoracyjne nie muszą być już chowane za firanka, a wręcz przeciwnie mogą być ozdobą każdego pomieszczenia. Duży wybór grzejników – kaloryferów (panelowe, stalowe, aluminiowe, konwektorowe, kanałowe) oraz możliwość produkowania grzejników dekoracyjnych sprawia, że wciąż są one chętne wybierane. Warto jednak zauważyć, że nowoczesne panelowe grzejniki wyparły grzejniki żeliwne, natomiast rury stalowe zastąpiono rurami z tworzywa i miedzi.

Ogrzewanie Ścienne i Podłogowe

centralne ogrzewanie w rzeszowieDo rozprowadzania ciepła w pomieszczeniach może służyć ogrzewanie ścienne. Alternatywą dla ogrzewania ściennego, które mimo coraz lepszej estetyki wciąż zajmuje miejsce i uniemożliwia dowolną aranżację wnętrza, może być bardziej estetyczne, niewidoczne ogrzewanie podłogowe. W instalacji centralnego ogrzewania zamiast grzejników albo razem z grzejnikami mogą być stosowane jako systemy grzewcze- ogrzewanie podłogowe i ścienne. Nie mniej istotnym elementem instalacji c.o. oprócz kotła czy pompy ciepła oraz grzejników i ogrzewania niskotemperaturowego ( podłogowe, ścienne) są takie elementy jak rury, którymi przesyłane jest ciepło (podgrzewana woda) do elementów grzewczych (grzejniki, ogrzewanie podłogowe – ścienne). Jakość rur ma decydujące znaczenie dla trwałości i żywotności instalacji, bo to właśnie rury w całości są schowane w wylewkach i ścianach, wiec dostęp do nich jest właściwie niemożliwy. W nowoczesnych instalacjach stosuje się rury z tworzywa, miedzi, stali nierdzewnej już coraz rzadziej rury stalowe czarne. Oczywiście rurociągi grzewcze, niezależnie czy są chowane w ścianach czy w wylewkach oraz prowadzone po wierzchu ścian, należy izolować przed stratami ciepła, przystosowanym do tego celu materiałem izolacyjnym, najczęściej gotowymi otulinami.

Jego działanie polega na emisji ciepła całą powierzchnią podłogi za pomocą promieniowania, dzięki czemu gorące warstwy powietrza nie kumulują się w górnej części pomieszczenia.

Kolektory Słoneczne Rzeszów

Do zaspokojenia potrzeb grzewczych budynków można użyć także energii słonecznej. Systemy ogrzewania solarnego mogą jednak wymagać wsparcia energii z innego źródła, dlatego najlepiej stosować je do ogrzewania wody użytkowej. Najważniejszym elementem instalacji solarnej są kolektory słoneczny (płaski lub próżniowy), który przechwytuje promieniowanie słoneczne. Kolektor płaski jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem, ale ma niższą efektywność energetyczną. Z kolei kolektor próżniowy rurowy, choć droższy, może wykorzystywać zarówno promieniowanie bezpośrednie jak i rozproszone, czyli przebijające się przez warstwę chmur.

Pompy Ciepła Rzeszów

Innym, ale również ekologicznym rozwiązaniem może być zastosowanie pompy ciepła, która pozyskuje energię grzewczą ze środowiska – wody, ziemi lub powietrza. Pompa ciepła jest na tyle wydajna, że potrafi zaspokoić nie tylko 100% energii potrzebnej do ogrzania domu, ale również dostarczyć do budynku ciepłą wodę. Zdecydowanymi liderami w branży systemów grzewczych, produkującymi pompy ciepła są firmy Buderus i Viessmann. Ich marki, znane nie tylko w kraju ale i za granicą, to gwarancja najwyższej jakości i najnowocześniejszych rozwiązań.

Zawory Regulacyjne i Głowice Termostatyczne

Kolejnym etapem mającym wpływ na poprawę pracy instalacji grzewczej są zawory regulacyjne z głowicami termostatycznymi. To te urządzenia decydują o tym jaką temperaturę użytkownik może sobie ustawić w każdym pomieszczeniu indywidualnie. Oczywiście do kompletnej instalacji potrzebna jest spora ilość innych drobnych, nie mniej istotnych elementów, których nie sposób tutaj wymienić. Doświadczona Firma instalacyjna z dużą praktyką poradzi sobie z dobraniem wszystkich potrzebnych elementów. Zaprojektuje, wykona instalacje która będzie długo, efektywnie pracować, a właścicielowi zapewni komfort w wymarzonym domu. Dlatego też zapraszamy do Firmy WABUD, postaramy się sprostać Państwa oczekiwaniom.

Kominki Rzeszów

Najmniej popularnym, choć nie nowym rozwiązaniem jest montownie ogrzewania kominkowego, które stanowi główne źródło ciepła. Aby jednak dom można było ogrzewać w ten sposób, najlepiej uwzględnić kominek już na etapie projektu architektonicznego. Centralne ogrzewanie kominkiem powinno być zlokalizowane w centralnym miejscu w domu, tak aby wszystkie przewody miały zbliżoną długość, co umożliwi równomierne rozprowadzanie ciepła. Istotne jest także dopasowanie rodzaju komina i przewodu kominowego do montowanego kominka. Oprócz zwykłego kominka do wyboru mamy także ogrzewanie kominkowe z płaszczem wodnym, które wykorzystuje wodną instalację do rozprowadzania ciepła, a przez to jest efektywniejszy niż zwykły kominek. Mimo różnych udoskonaleń, tradycyjne kominki jak i kominki z płaszczem wodnym nie powinny być jedynym źródłem ciepła w domu, gdyż ich wydajność jest wciąż za mała, a konieczność regularnego uzupełniania opału co kilka godzin – dosyć uciążliwa.

kominek płaszcz wodny rzeszów

Centralne Ogrzewanie Rzeszów – Oferta Firmy Wabud to:

Przewiń do góry