Piece CO Rzeszów

piece centralnego ogrzewania rzeszówZe względu na klimat w jakim się znajdujemy, każdy dom mieszkalny i budynek, w którym przebywają ludzie musi być wyposażony w źródło ciepła. Wciąż najpopularniejszym rozwiązaniem, na które decyduje się większość osób są piece CO. Ponieważ na rynku dostępnych jest wiele modeli i rodzajów kotłów centralnego ogrzewania, należy dokładnie zastanowić się jaki rodzaj instalacji grzewczej będzie odpowiedni.

Często wybierane są piece gazowe, uzyskujące ciepło ze spalania gazu ziemnego. Tradycyjne kotły gazowe mogą służyć nie tylko do pozyskiwania ciepła, ale także do ogrzania wody użytkowej. Z kolei nowocześniejsze gazowe piece kondensacyjne potrafią odzyskiwać ciepło z pary wodnej, co znacznie obniża koszty ich eksploatacji, a także jest bezpieczniejsze dla środowiska.

Alternatywą dla ogrzewania gazowego mogą być piece centralnego ogrzewania zasilane olejem opałowym. W przeciwieństwie do kotłów na paliwa stałe, piece C.O. na olej są bezobsługowe i całkowicie zautomatyzowane. Ponadto nie wymagają przyłączy gazowych, dlatego nadają się do tych domów, które powstały z dala od sieci gazowej. Powszechnie uważa się, że wydajność pieców olejowych jest niższa niż gazowych, jednak, jeśli odpowiednio dobierzemy kocioł olejowy, jego wydajność będzie porównywalna do kotła gazowego. Również w przypadku kotłów olejowych mamy do wyboru ich tradycyjną formę oraz piece olejowe kondensacyjne odzyskujące ciepło z pary wodnej.

Nadal chętnie kupuje się piece c.o. na paliwa stałe, ponieważ umożliwiają one wybór kilku rodzajów paliwa, co może okazać się bardzo ekonomicznym rozwiązaniem. Nowoczesne kotły ciepła zapewniają nie tylko ogrzewanie domu, ale pozwalają także na wytwarzanie energii elektrycznej. Automatyczny podajnik występujący w niektórych modelach sprawia, że nie trzeba co kilka godzin załadowywać paliwa.

Piece CO Rzeszów

Do wiodących na rynku producentów systemów grzewczych należą m.in. firmy Buderus i Viessmann, od lat udoskonalające swoje produkty, aby spełniały najwyższe wymagania.

W ofercie firmy Buderus można znaleźć zarówno piece gazowe kondensacyjne jak i piece gazowe tradycyjne. Do tej pierwszej kategorii zaliczamy m.in. piece C.O. z serii Logamax (Logamax plus GB012K, Logamax plus GB072, Logamax plus GB162) oraz Logano (Logano plus GB212, Logano plus GB312, Logano plus SB325, Logano plus SB625). Piece Buderus zasilane olejem to m.in. kondensacyjne kotły olejowe Logano GB125 oraz tradycyjne – konwencjonalne piece olejowe Logano G125, Logano G225. Wśród pieców na paliwa stałe znajdziemy m.in. te z załadunkiem ręcznym (Logano S112, Logano S111-2, Logano S121-2, Logano G221 oraz z automatycznym podajnikiem (Logano G221 Automatic).

Piece centralnego ogrzewania marki Viessmann to m.in. kotły gazowe kondensacyjne (Vitodens 100-W, Vitodens 111-W, Vitodens 222-F, Vitocrossal 200 Typ CM2, Vitocrossal 300 Typ) kotły gazowe tradycyjne (Vitogas 100-F, Vitorond 100, Vitorond 200, Vitoplex 100 Typ PV1, Vitoplex 200 Typ SX2A), a także piece olejowe konwencjonalne (Vitola 200, Vitorond 100, Vitorond 200, Vitoplex 100 Typ PV1, Vitoplex 200 Typ SX2A, Vitoplex 300 Typ TX3A) oraz kotły olejowe kondensacyjne (Vitorondens 200-T, Vitoladens 300-T, Vitoradial 300-T). Tradycyjne piece Viessmann to z kolei kocioł zgazowujący drewno Vitoligno 100-S, kocioł na szczapy drewna, zręby, brykiety i palety Pyromat DYN oraz kocioł z paleniskiem rusztowym Pyrotec.

Przewiń do góry