Viessmann Rzeszów – Oferta firmy Wabud z Rzeszowa

viessmann podkarpackieTechnika grzewcza, klimatyzacyjna oraz chłodnicza to główne dziedziny działalności Grupy Viessmann. Ta międzynarodowa firma dystrybuuje swoje systemy do wielu krajów. Jej korzenie sięgają do roku 1917, kiedy to została założona. Nieustannie wprowadzane zmiany i ulepszenia doprowadziły do tego, że obecnie Viessmann zatrudnia ponad 11 tysięcy pracowników. Cała grupa może się poszczycić obrotem ponad 2 miliardów euro. Co ciekawe, Niemcy nie są jedynym krajem, w którym produkty marki Viessmann są generowane – ponad połowa z nich wytwarzana jest poza granicami. Podkreśleniem aspektu międzynarodowościowego jest 11 krajów, w których odbywa się produkcja w 27 zakładach, a także jeszcze bardziej liczne oddziały handlowe i sieci dystrybucyjne.
Technika grzewcza zyskała znacznie, szczególnie w ostatnich dziesięcioleciach, w których pod uwagę brane są wymogi ekonomii, bezpieczeństwa oraz ekologii (odnawialne źródła energii wchodzą w rachubę już od 30 lat). Dzięki ścisłej współpracy różnych oddziałów przedsiębiorstwa i odpowiedniej wiedzy technologicznej, skuteczne działania są możliwe. „Stawać się coraz lepszym każdego dnia” to cel firmy Viessmann.

W ofercie Grupy Viessmann każdy klient znajdzie liczne produkty w poszczególnych kategoriach. Niezależnie od nośnika energii czy zakresu mocy, będzie w stanie dobrać produkt do swoich potrzeb. Innowacje w tym zakresie sprawiają, że firma stymuluje rozwój w swojej branży.  Poniżej opisane zostaną niektóre z produktów znajdujących się w ofercie:

– Kotły grzewcze Viessmann, które różnią się w zależności od przeznaczenia – można bowiem instalować je (jak większość z niżej wymienionych) w domu jednorodzinnym, wielorodzinnym, obiektach przemysłowych czy sieciach lokalnych. Innym czynnikiem definiującym rodzaj zakupionego kotła grzewczego jest opał – biomasa, gaz, olej opałowy, energia słoneczna czy też ciepło natury. W zależności od zapotrzebowania, do wyboru są miedzy innymi:

a) Kondensacyjne kotły gazowe Viessmann (porównaj również: kotły gazowe niskotemperaturowe), wśród których wyróżnić należy: Kompaktowy kocioł gazowy kondensacyjny Vitodens 300-F ze zbiornikiem buforowym o mocy do 35 kW, Wiszący kocioł gazowy kondensacyjny 1-funkcyjny Vitodens 300-W o mocy cieplnej do 35 kw. Gaz ziemny po spaleniu wytwarza parę wodną, a ciepło w niej zawarte służy do ogrzewania. Kotły gazowe Viessmann były prototypami w swojej dziedzinie już na początku lat 90. Przy współpracy z kolektorami słonecznymi są szczególnie wydajne.

b) Kondensacyjne kotły olejowe (porównaj: kotły olejowe niskotemperaturowe), wśród nich klienci cenią sobie między innymi: Olejowy kondensacyjny kocioł grzewczy Vitoladens 300-C o znamionowej mocy cieplnej do 28.9 kW. Ten rodzaj opalania bazuje na nowoczesnej metodzie odzyskiwania ciepła z pary wodnej, a by mogło się to odbywać, kocioł musi być wytworzony z odpowiedniego rodzaju stali nierdzewnej.

c) Kotły Viessmann na paliwo stałe – to szczególnie popularne kotły na drewno. Nowe i modernizowane domy jednorodzinne instalować mogą na przykład kocioł zgazowujący drewno Vitoligno 100-S o mocy cieplnej do 80kw, a właściciele obiektów przemysłowych pod uwagę brać mogą także modele takie jak Kocioł bezresztowy z podajnikiem pneumatycznym Pyrovent o mocy cieplnej do 13.000 kw. Kotły na drewno dla domów jednorodzinnych są popularne ze względu na stosunkowo niskie koszty zakupu oraz fakt na to, że są ekologiczne. Ponadto kotły na drewno mogą być także opalane trocinami, zrębkami oraz granulatem.

– Kolektory słoneczne Viessmann wykorzystują do ogrzewania energię słoneczną. Wysoka klasa materiałów stosowanych do ich produkcji sprawia, że moc cieplna jest wysoka. Kolektory płaskie są uważane za lepsze niż ich popularniejsze odpowiedniki – kolektory próżniowe z podwojonym oszkleniem. Firma Viessmann przez ponad 30 lat produkcji tego typu urządzeń wypracowała techniki, które spełniają wszelkie rygorystyczne normy, w tym europejską EN12975. Systemy solarne kompletne współdziałają także z pompami ciepła oraz gazowymi kotłami kondensacyjnymi. W tej kategorii znajdują się produkty tego typu: Kolektor słoneczny próżniowy rurowy Vitosol 200-T działający na zasadzie „Heatpipe”, Kolektor słoneczny płaski Vitosol 200-F z wybiórczym pokryciem absorbera Sol-Titan, System/Zestaw solarny Vitosol 200-F + Vitocell 100-B.

– Pompy ciepła Viessmann oparły swoją budową na sprężarkach marki Scroll, które gwarantują niegłośną pracę przez długie lata, niewymagającą dodatkowej obsługi. Pompy ciepła Viessmann korzystają z ciepła wygenerowanego w gruncie, wodzie bądź powietrzu.  Nie ma znaczenia, jaki rodzaj budynku na zostać ogrzewany, urządzenia występują w takich parametrach, że łatwo będzie dostosować je do wymogów klienta. Podgrzewacze i zasobniki wspomagają montaż pomp ciepła z kolektorami słonecznymi.  Pompy ciepła powietrze woda mają swoją konkurencję w urządzeniach Viessmann takich jak Dwustopniowa pompa ciepła Vitocal 300-G typ solanka/woda o mocy cieplnej do 85,6 kW lub typ woda/woda o mocy cieplnej do 117,8 kW.

Inne produkty Viessmann:

kotły piece viessmann rzeszówa) Podgrzewacze pojemnościowe i zasobniki ciepłej wody – biwalentne / dwuwężownicowe podgrzewacze wody użytkowej ciepłej równolegle obsługuje źródła ciepła podstawowe (pompy ciepła, grzałki elektryczne, kotły grzewcze) oraz instalacje solarne. Przykładami podgrzewaczy c.w.u. do 1000 litrów są: – podgrzewacze współpracujące z kotłami grzewczymi: np. pojemnościowy podgrzewacz wody ze stali Vitocell 100-W z podwójna emalią Ceraprotect o pojemności do 400 litrów; – zasobniki pracujące w systemach ładowania  z zewnętrznym wymiennikiem ciepła: np. Zasobnik ciepłej wody użytkowej Vitocell 100-L współpracujące z wymiennikowym układem podgrzewania o pojemności do 1000 litrów; – dwuwężownicowe zasobniki pracujące we współpracy z kotłami grzewczymi i instalacjami solarnymi: np. biwalentny podgrzewacz pojemnościowy Vitocell 100-B emaliowany powierzchnią Ceraprotect o pojemności do 500 litrów; – podgrzewacze (+ pompy ciepła i instalacje solarne): np. podgrzewacz pojemnościowy wody stalowy Vitocell 100-V CVW podwójnie emaliowany powłoką Ceraprotect ,o pojemności do 390 litrów (z możliwością podłączenia pompy ciepła i instalacji solarnej); – buforowe zasobniki wody grzewczej (+instalacje solarne, pompy ciepła, kominki i kotły grzewcze) np. Buforowy zbiornik wody grzewczej Vitocell 160-E z podłączoną grzejną wężownicą oraz systemem warstwowego ładowania, o pojemności do 950 litrów; – j.w. z wmontowaną funkcją podgrzewania wody grzewczej: np. warstwowy multiwalentny podgrzewacz wody Vitocell 360-M wspomagający ogrzewanie budynku, o pojemności do 950 litrów.

b) Systemy wentylacji mechanicznej z odzyskiwaniem ciepła (rekuperatory). Komfort przebywania w danym pomieszczeniu zasadniczo zależy od tego, jakiej jakości powietrze w nim się znajduje. Uzależnione jest od tego także zdrowie pracowników czy mieszkańców danego budynku oraz jego stan. Kontrola wentylacyjna budynku w nowoczesnych budynkach wspomaga oszczędzanie energii. Jedną z niezawodnych metod jest przewietrzanie budynku przez otwieranie okien i drzwi, jednak istnieje również alternatywa w postaci mechanicznej wentylacji w połączeniu z rekuperacją ciepła usuwanego. Zasady działania rekuperatorów wykorzystane zostały w produkcji takich produktów: System wentylacji mieszkań z odzyskiem ciepła Vitovent 300-C – powietrze obchodzi dodatkowo i jego wydajność zwiększa się do 150 metrów kwadratowych na godzinę (stosuje się do powierzchni do 90m kwadratowych) bądź Urządzenie Vitovent 200-D służące do decentralnego wentylowania mechanicznego z odzyskiwaniem ciepła o wydajności nawet do 55 metrów sześciennych na godzinę.

c) Stacje uzdatniania wody w technice systemowej Viessmann służą do zasilania kotłowni. Stosuje się je zazwyczaj w zabudowie jednorodzinnej bądź wielorodzinnej. W skład tej oferty wchodzą urządzenia do kotłowni i nie tylko: Aquaset 500-N o mocy do 500 kW, 1000-N o mocy do 1000 kW oraz 2000. Urządzenia wymienione mają szereg zalet, wśród których szczególną jest fakt, że są całkowicie nie wymagające dodatkowej obsługi, a ich montaż jest łatwy.

d) Grzejniki Viessmann (kaloryfery) i osprzęt – Grzejniki płytowe i grzejniki łazienkowe firmy Viessmann są idealnym rozwiązaniem dla większości domostw, bez względu na to, jakie jest źródło ogrzewania (pompa ciepła czy też kocioł kondensacyjny). Ważnym elementem każdego stalowego grzejnika jest powłoka lakiernicza oraz farba wierzchnia o oznaczeniach biel RAL 9016, dzięki czemu pasują do niemal każdego otoczenia, a także są przyjazne alergikom. Dla zmniejszenia kosztów użytkowania grzejników i zużycia ciepła przedsiębiorstwo Viessmann montuje zawory / głowice termostatyczne, które regulują wykorzystanie ciepła. Warto je zamykaj przy wietrzeniu pomieszczenia. Oto rodzaje płytowych grzejników  i łazienkowych Viessmann: – grzejniki typu VK z przyłączem dolnym, – grzejniki typu M z przyłączem środkowym, – grzejniki typu VK Plan z przyłączem dolnym, – grzejniki typu K (Compakt) z przyłączem bocznym, – grzejniki łazienkowe typu Standard, – grzejniki łazienkowe typu Komfort.

e) Systemy regulacji i komunikacji – zdalne monitorowanie i nadzór systemów grzewczych firmy Viessmann w nowoczesnych budynkach to już norma. Intuicyjna obsługa i możliwość zdalnej zmiany parametrów za pomocą swojego smartfona niezależnie od czasu i miejsca przebywania stają się częstymi wymogami klientów. Dlatego też Viessmann wprowadził Vitcom 100 (LAN1).

f) Fotowoltaika – energia promieniowania słonecznego zostaje zamieniona w energię elektryczną dzięki systemowi Vitovolt praktycznie na każdym rodzaju budynku. Kompletne systemy fotowoltaiczne mogą przez bardzo długi okres skutecznie pracować dzięki wysokiej jakości poszczególnych elementów składowych, z których zostały złożone. Dzięki nim ponadto zwiększa się wartość danego obiektu poprzez możliwość samowystarczalności energetycznej. Sposób wytwarzania prądu jest tu bardzo schludny – cichy, czysty i całoroczny (w odróżnieniu od agregatu prądotwórczego). Produktem pasującym do powyższego opisu może być ogniowo prądotwórcze Vitovolt 200.

Przewiń do góry