Ogrzewanie podłogowe – podłogówka Rzeszów

podłogówka rzeszów

Ogrzewanie podłogowe zapewnia równomierne ciepło w całym pomieszczeniu, a nie tylko w miejscu zainstalowania grzejnika, a także umożliwia odpowiedni rozkład temperatury. W przypadku tradycyjnych grzejników ciepłe powietrze idzie zawsze ku górze powodując niedogrzanie dolnych partii pomieszczeń. Inaczej wygląda to przy ogrzewaniu podłogowym – ciepło rozchodzi się od podłogi po sufit.

Takie rozwiązanie pozwala także na bardziej ekonomiczne wykorzystanie energii. Możliwe jest obniżenie temperatury o 1-2 stopnie, które nie spowoduje zmniejszenia odczuwanego ciepła. Rachunki za ogrzewanie zmniejszają się o 6-12%. Ponadto ogrzewanie podłogowe przyśpiesza schnięcie mokrych podłóg, a co za tym idzie zapobiega powstawaniu zawilgoceń. Należy także zwrócić uwagę na estetykę i efekt wizualny pomieszczenia – brak jest widocznych elementów takich jak grzejniki, dzięki temu mamy większą dowolność w aranżacji oraz wystroju mieszkania, biura czy lokalu użytkowego.

Instalacje niskotemperaturowe, czyli właśnie ogrzewanie podłogowe lub ścienne zyskują w ostatnim czasie na popularności. Bez wątpienia instalacje takie zapewniają największy komfort cieplny, świetnie nadają się do kuchni czy łazienek. Ogrzewanie podłogowe szczególnie sprawdzi się w łazience, dzięki niemu uzyskujemy przyjemnie ciepłą posadzkę, a podłoga zachlapana wodą szybko wysycha. Gdy do ogrzewania całego budynku planujemy wykorzystać kocioł kondensacyjny lub pompę ciepła, wówczas ogrzewanie podłogowe będzie dla nas idealnym rozwiązaniem.

Oczywiście możliwe jest również połączenie ogrzewania podłogowego z grzejnikami. Są to tzw. instalacje mieszane. Połączenie tych dwóch systemów ma także swoje zalety i wbrew pozorom jest oszczędne. Grzejników możemy używać wiosną i jesienią, natomiast cały system uruchomić w zimie. Jest to głównie propozycja dla domów z dużymi powierzchniami szklanymi, większymi oknami balkonowymi, a także przeszklonymi ścianami tarasowymi. Jeżeli chodzi o instalacje mieszane w domach jednorodzinnych, to obecnie najczęściej montuje się ogrzewanie podłogowe na parterze, natomiast grzejniki na piętrach.

podłogówka w rzeszowieOgrzewanie podłogowe Rzeszów – Oferta firmy WABUD

Oferujemy kompleksową usługę wykonania ogrzewania podłogowego, która obejmuje:

  • fachowe doradztwo już podczas wstępnej rozmowy z klientem,
  • projekt instalacji dostosowanej do danego pomieszczenia i budynku,
  • szczegółowy kosztorys,
  • wybór sprawdzonego i kompletnego systemu,
  • profesjonalne wykonawstwo,
  • gwarancję i doradztwo techniczne.
  • Termin realizacji inwestycji uzgadniamy z każdym klientem indywidualnie.

Wykonujemy instalacje z produktów KAN, PURMO, UPONOR, TeCe. W naszej ofercie znajdą Państwo także systemy grzewcze Viessmann i Buderus.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z naszych prac, więcej zdjęć udostępniamy w dziale „Realizacje”.

Przewiń do góry