Ogrzewanie Ścienne Rzeszów

Instalacje grzewcze emitujące ciepło najbardziej zbliżone do optymalnego. Istotną ich zaletą jest fakt, że są całkowicie niewidoczne, co wpływa pozytywnie na estetykę ogrzewanych pomieszczeń. Ogrzewanie ścienne posiada wiele zalet. Warto więc dokładnie przeanalizować wszystkie za i przeciw zanim podejmiemy decyzję o wyborze odpowiedniego ogrzewania ściennego.

Ogrzewanie ścienne zwane także ogrzewaniem płaszczyznowym to jeden z najlepszych sposobów na ekonomiczne i szybkie ogrzanie mieszkania, dlatego jest ono co raz chętniej stosowane zwłaszcza w nowym budownictwie. Odpowiednio zaprojektowane ogrzewanie ścienne pozwala zaoszczędzić na kosztach eksploatacji centralnego ogrzewania, a przy tym jest dobrym rozwiązaniem dla alergików, ponieważ nie powoduje unoszenia się kurzu w powietrzu.

Zasada Działania Ogrzewania Ściennego

Zasada działania ogrzewania ściennego jest zbliżona do działania ogrzewania podłogowego i polega na promieniowaniu czyli łagodnym rozchodzeniu się ciepłego powietrza w pomieszczeniu. Ciepło do ścian najczęściej dostarczane jest przez wmontowane w ścianę wężownice z rurami (ogrzewanie ścienne wodne) o średnicy ok. 10 mm, w których płynie woda. Taką instalację pokrywa się warstwą tynku lub płytami gipsowo-kartonowymi. Należy jednak pamiętać, aby tynk położyć dopiero po wykonaniu próby szczelności zamontowanej instalacji.

ogrzewanie ścienne płaszczyznowe ogrzewanie ścienne w rzeszowie ogrzewanie ścienne wabud rzeszów

 

Zaleta Ogrzewania Ściennego

Podstawową zaletą ogrzewania ściennego jest jego estetyka – nie musimy montować kaloryferów, które zajmują miejsce i nie pozwalają na dowolną aranżację pomieszczenia. Jest to także bardzo ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ ogrzewanie ścienne to rodzaj ogrzewana niskotemperaturowego, co oznacza, że ściany grzejne są ciepłe, ale ich średnia temperatura wynosi 35 – 45 st. C i nie przekracza 50 st. C. Co więcej, tak zamontowaną instalację ścienną można latem wykorzystać do chłodzenia pomieszczeń – choć na razie jest to mało popularne rozwiązanie.

Wady Ogrzewania Ściennego

Mimo licznych zalet ogrzewanie ścienne ma również wady, o których należy pamiętać zanim zdecydujemy się zamontować je w naszym domu. Pierwszym problemem jest ryzyko przebicia instalacji podczas np. wbijania kołków w ścianę, wiercenia, wieszania obrazów itp. Takie ogrzewanie nie może też znajdować się na ścianach, które będą na stałe przysłonięte wysokimi meblami, dlatego odpowiednio wcześniej należy zaplanować rozkład mebli, a w razie ewentualnego przemeblowania pamiętać by nie zasłaniać konkretnych ścian.

Choć ogrzewanie ścienne nie należy do najtańszych warto rozważyć to rozwiązanie, które w perspektywie czasowej przyniesie nawet 30% oszczędności. Wykonanie takiej instalacji ogrzewania ściennego powinno się zlecić specjalistycznej firmie, która po zamontowaniu systemu grzewczego, przeprowadzi próbę szczelności oraz spisze protokół z jej przekazania. Montujemy ogrzewanie ścienne na produktach firm: Kan Therm i Rahau.

Ogrzewanie Ścienne Rzeszów

Nasza firma oferuję także montaż i instalację ogrzewania podłogowego, ogniw fotowoltaicznych oraz kolektorów słonecznych w Rzeszowie i na Podkarpaciu.

Przewiń do góry