Kolektory Słoneczne Rzeszów

Kolektory słoneczne, nazywane też instalacjami solarnymi, to urządzenia, które potrafią w skuteczny i tani sposób wykorzystać darmowe promieniowanie słoneczne docierające do ziemi. Dzięki instalacjom solarnym, zdobywającym coraz więcej zwolenników, możemy w ciągu roku zaoszczędzić 60% energii, potrzebnej do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Kolektorami słonecznymi możemy również podgrzewać wodę w basenach kąpielowych czy wspomagać instalację grzewczą. W domach jednorodzinnych kolektory najczęściej służą tylko do przygotowania ciepłej wody użytkowej w okresie od wiosny do jesieni. W naszym klimacie to wariant najprostszy i najtańszy w realizacji.

Zastosowanie systemów solarnych nie ogranicza się wyłącznie do budownictwa jednorodzinnego. Dużą efektywność stosowania systemów uzyskujemy również w przypadku obiektów o dużym zapotrzebowaniu na ciepłą wodę, takich jak: hotele, pensjonaty, obiekty sportowe czy placówki służby zdrowia. Ze względu na zmiany nasłonecznienia w ciągu roku, kolektory słoneczne przewidziane są jako wspomaganie instalacji pracującej w oparciu o kocioł gazowy, olejowy lub węglowy. Współpracę umożliwia zastosowanie specjalnego zasobnika wody, wyposażonego w dwie wężownice, z których jedna jest do instalacji solarnej, a druga – do instalacji kotła grzewczego.

Kolektory Słoneczne Rzeszów

Firma „WABUD” poleca i wykonuje instalacje solarne oparte głównie na produktach takich firm jak: VIESSMANN, BUDERUS, WATT, HEWALEX. Kolektory słoneczne oferowane przez naszą firmę pochodzą z autoryzowanego kanału sprzedaży Viessmann Polska i Buderus Polska.

Przewiń do góry