Kominki z Płaszczem Wodnym

kominek z płaszczem wodnym rzeszówDrewno to tanie paliwo, dlatego warto zamontować w domu kominek jako urządzenie grzewcze, które zapewni zimą ciepło, nie obciążając nadmiernie naszej kieszeni. W tradycyjnych kominkach wytworzone ciepło prawie w całości ucieka do komina, natomiast wkład z płaszczem wodnym znacznie efektywniej wykorzystuje ciepło wytworzone podczas spalania drewna. Kominek z płaszczem wodnym, nazywany też często „termokominkiem” , to przede wszystkim urządzenie łączące walory estetyczne tradycyjnego kominka z walorami czysto użytkowymi, a więc możliwością wykorzystania energii na potrzeby centralnego ogrzewania oraz ogrzewania ciepłej wody użytkowej. W termokominku wytworzone ciepło zostaje odzyskane w 80 % (w zależności od jakości wkładu) i przy pomocy instalacji grzewczej jest rozprowadzane do wszystkich pomieszczeń. Kominki mogą być jedynym źródłem ciepła w domu, ale mogą również współpracować z kotłami opalanymi gazem, olejem opałowym, z kotłami eklektycznymi lub pompami ciepła. Doskonale współpracują z pojemnościowymi zasobnikami ciepłej wody oraz z układami solarnymi, dzięki czemu ciepłą wodę modę uzyskujemy za przysłowiowe „grosze”.

Dlaczego warto:
– możliwość obniżenia kosztów ogrzewania
– wykorzystanie kominka do ogrzania całego budynku
– podgrzanie ciepłej wody do celów sanitarnych
– miła atmosfera sprzyjająca spotkaniom rodzinnym i towarzyskim

Powierzenie kominkowi funkcji ważnego źródła ciepła powinno nas skłonić do bacznego przyjrzenia się walorom grzewczym wkładu. Zapewniamy fachową pomoc przy doborze odpowiedniej mocy, dobierzemy oprzyrządowanie oraz miejsce ustawienia kominka.

Stosując kominek z płaszczem wodnym można znacznie obniżyć koszty ogrzewania. Nasza firma specjalizuje się w projektowaniu i wykonastwie instalacji grzewczych, które mogą korzystać z alternatywnych sposobów pozyskiwania ciepła takich jak kominki z płaszczem wodnym czy też kolektory słoneczne. Dla osób posiadających tani dostęp do paliwa (drewno opałowe, brykiet) mogą stanowić źródło znacznych oszczędności w okresie zimowym. Kominki z płaszczem wodnym są estetyczne, posiadają specyficzny charakter i nadają pomieszczeniom w których są zamontowane ciepłego klimatu.

Kominki z Płaszczem Wodnym Rzeszów

Jeżeli jesteś zainteresowany wykonaniem instalacji grzewczej w budynku – napisz do nas. Postaramy się przygotować dla Ciebie ofertę obejmująca zarówno projekt, wykonanie jak i sprzedaż urządzeń grzewczych będących kompleksowym wyposażeniem kotłowni.

Przewiń do góry