Instalacje grzewcze Rzeszów

instalacja grzewcza rzeszów

Zadaniem instalacji grzewczych jest zapewnienie odpowiedniego komfortu cieplnego w domu czy w pracy. Mówiąc o instalacjach grzewczych, mamy na myśli instalacje oparte na grzejnikach ściennych, kanałowych, ogrzewaniu podłogowym lub ściennym. W naszych warunkach najbardziej popularnym i najczęściej stosowanym jest ogrzewanie centralne z grzejnikami ściennymi. Wśród nich wyróżnić można grzejniki stalowe, panelowe (obecnie najbardziej popularne i najczęściej stosowane), grzejniki aluminiowe, grzejniki konwektorowe, kanałowe oraz coraz rzadziej stosowane grzejniki żeliwne. Te ostatnie zostały z budownictwa jednorodzinnego praktycznie całkowicie wyparte. W naszej ofercie znajdą Państwo grzejniki Viessmann oraz grzejniki Buderus wraz z dodatkowymi akcesoriami takimi jak głowice termostatyczne.

W pomieszczeniach sanitarnych montuje się natomiast grzejniki łazienkowe, tak zwane drabinki. Do wyboru mamy także całą gamę grzejników dekoracyjnych, o niezliczonych kształtach, wzorach i kolorach, które oprócz funkcji grzejnej mogą stanowić prawdziwą ozdobę pomieszczeń.

Coraz większą popularność zdobywają instalacje grzewcze niskotemperaturowe, czyli ogrzewanie podłogowe i ogrzewanie ścienne. Są to instalacje zapewniające największy komfort cieplny, zwłaszcza a takich pomieszczeniach jak łazienka czy kuchnia. Zastosowanie tego typu rozwiązań pozwala również na większą swobodę w aranżacji pomieszczeń, ponieważ w przeciwieństwie do grzejników, nie zajmują miejsca na ścianach, gdyż ukryte są pod tynkami. Ogrzewanie podłogowe i ogrzewanie ścienne są idealnym rozwiązaniem w momencie, gdy do ogrzewania budynku chcemy zastosować pompę ciepła lub kocioł kondensacyjny.

W nowoczesnych instalacjach grzewczych kolejnym ważnym elementem są rury doprowadzające czynnik grzewczy (gorąca woda) od grzejników do kotłowni. I tutaj, podobnie jak w przypadku grzejników żeliwnych, nastąpiła zdecydowana zmiana stosowanych technologii. Rury stalowe wyparte zostały przez rury z tworzywa i miedzi.

Instalacje grzewcze Rzeszów

Nowe technologie pozwalają zdecydowanie spełnić oczekiwania wymagającego klienta, a więc poprawić estetykę, zwiększyć sprawność i wydłużyć żywotność takich instalacji grzewczych. Skontaktuj się z nami, a doradzimy wybór najlepszego rozwiązania dla Twojego domu!g

Przewiń do góry