Wentylacja mechaniczna, Rekuperator Rzeszów

rekuperator rzeszów

Centrala wentylacyjna mechaniczna z odzyskiem ciepła zapewnia stałą wymianę powietrza w budynku. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła realizowana jest przez urządzenie nazywane rekuperatorem.

Mechaniczna wentylacja domu

Sercem takiego systemu jest centrala wentylacyjna z wentylatorami, filtrami itd. Użytkując takie urządzenie można zredukować utratę ciepła z naszego domu nawet o 90%. Świeże powietrze z zewnątrz pobierane jest przez czerpnię i kierowane do rekuperatora a następnie do wymiennika ciepła. Tam ogrzewa się od powietrza usuwanego z pomieszczeń, nie mieszając się z nim. Wymiana powietrza ciągła z wnętrza budynku realizowany jest w kuchni, łazience, WC i garderobie.

Do salonu, jadalni, sypialni i gabinetu nawiewana jest identyczna ilość świeżego powietrza. Przez wyrzutnię chłodne, zużyte powietrze usuwane jest na zewnątrz budynku. Redukując koszty ogrzewania zapewniamy utrzymanie w pomieszczeniach komfortowej atmosfery.

Wysoki stopień odzysku energii z wywiewanego powietrza jest możliwy przy zastosowaniu wysokiej klasy urządzenia do rekuperacji. Proponujemy urządzenia Viessmann, Zehender Aeris.

Rekuperacja – zalety

Zainstalowanie w domu dobrej klasy rekuperatora obniży koszty eksploatacyjne budynku. Koszty inwestycyjne można obniżyć nie budując komina dla wentylacji grawitacyjnej gdyż nie jest potrzebny. Oczywiście konieczne jest postawienie kominów spalinowych do kominka i kotła centralnego ogrzewania. Wentylacji mechanicznej nie stosuje się w garażu.

Wentylacja mechaniczna (rekuperacja) Rzeszów

Firma Wabud w swojej ofercie posiada między innymi montaż wentylacji mechanicznej – rekuperacji w Rzeszowie i na terenie całego województwa Podkarpackiego. Zapraszamy do kontaktu!

Przewiń do góry