Pompy Ciepła Powietrzne i Gruntowe dostępne w ofercie firmy Wabud

Viessmann Pompa Ciepła

Pompy ciepła to urządzenia wykorzystujące energię pochodzącą z naturalnych źródeł – ziemi, powietrza i wody. Dzięki specjalnej konstrukcji pompy ciepła mogą zamieniać energię o niższej temperaturze, pozyskaną np. z ziemi, na energię służącą do ogrzania domu czy wody użytkowej.

Cały proces przebiega w kierunku odwrotnym niż naturalny przepływ ciepła, a zachodzi dzięki dostarczanej z zewnątrz energii mechanicznej lub cieplnej.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pomp ciepła, ale najpopularniejsze i najchętniej wybierane przez naszych Klientów to:

Pompy ciepła Viessmann – powstały w oparciu o konstrukcję sprężarek Scroll, zapewniają cichą i bezobsługową pracę. Mogą korzystać zarówno z ciepła gruntowego, jak i wody oraz powietrza. Dzięki różnego rodzaju podgrzewaczom i zasobnikom możliwa jest także współpraca z kolektorami słonecznymi. Wśród oferowanych przez firmę Viessmann produktów znajdziemy m.in. pompy cieplne Vitocal 300-G, Vitocal 350-G a także pompy cieplne dużej mocy jak: Vitocal 300-G/-W Pro, Vitocal 350-G Pro, Pompy ciepła powietrze/woda KWT, Pompy ciepła KWT solanka/woda.

Pompa ciepła rzeszówPompy ciepła Buderus – to urządzenia przeznaczone zarówno do małych obiektów, domków jednorodzinnych jak również do budynków użyteczności publicznej obiektów przemysłowych, zarówno tych nowo wybudowanych jak i modernizowanych. Wśród urządzeń firmy Buderus, zamieniających energię pozyskaną z powietrza na energię cieplną, znajdziemy m.in. pompy ciepła Logatherm WPL AR, Logatherm WPL2 12-1% oraz Logatherm WPL 14A-31A. Z kolei pompy ciepła korzystające z wód gruntowych to np. Logatherm WPS K-1, Logatherm WPS-1, Logatherm WPS 22-60. W ofercie firmy znajdziemy także pompy ciepła do podgrzewania ciepłej wody użytkowej – Logatherm WPT 270/2.

Pompy ciepła Alpha innoTec – to kompleksowe rozwiązanie, zarówno dla nowych budynków jak i tych, które dopiero będą modernizowane. Oferowane przez producenta pompy są tak zaprojektowane, aby bez problemów można było od razu połączyć je z instalacją grzewczą. Wśród produktów Alpha Innotec znajdują się pompy ciepła powietrze/woda ustawiane wewnętrznie (KHZ LW 60-80, LWC 60 – 120, LW 101-251, LW 310) oraz zewnętrzne (LW A/RX 90, LW A/RX 140, LWD), a także pompy ciepła glikol/woda (WZS 61-101 H/(K), SWC 60-170 H/(K), Professionell I, Profiessionell II).

Przewiń do góry