Pompy ciepła Rzeszów

pompa ciepła viessmannPompy ciepła to obecnie najbardziej ekonomiczne urządzenia wykorzystywane do ogrzania budynków i pozyskiwania ciepłej wody użytkowej. Nadają się do zaopatrzenia w ciepło budynków zarówno jednorodzinnych, jak i hoteli, szpitali, budynków biurowych czy przemysłowych.

Są to urządzenia montowane nie tylko w budynkach nowych, ale również tych modernizowanych. Są to urządzenia, które spełniają wymogi stawiane domom pasywnym.

Urządzenia te wykorzystują darmową energię odnawialną pozyskiwaną ze środowiska naturalnego. Ciepło słoneczne skumulowane w gruncie, wodzie i powietrzu przekształcone jest przy pomocy energii elektrycznej w komfortowe ciepło grzewcze. Jak to działa? Pompa ciepła pobiera ciepło z ziemi, powietrza i wody, wykorzystując do działania lewobieżny obieg termodynamiczny.

pompa ciepła rzeszówPoszczególne elementy pompy tworzą układ zamknięty, w którym krąży ekologiczny czynnik roboczy. Czynnik ten podlega przemianom z postaci ciekłej na gazową i z gazowej na ciekłą. Powoduje to przepływ energii cieplnej ze źródła dolnego do górnego. Czynnik krąży w obiegu termodynamicznym zapewniając tym samym cykliczność pracy pompy ciepła.

Podstawowe elementy całościowej instalacji to pompa ciepła (zastępuje kocioł) oraz ogrzewanie podłogowe lub ogrzewanie ścienne, które ogrzewa cały dom bez użycia grzejników. Ważny jest również aspekt wizualny, gdyż rury ogrzewania podłogowego rozprowadzone są w posadzkach, natomiast ściany pozostają puste, dając tym samym dodatkowe miejsce do zagospodarowania.

Początkowy koszt wykonania takiej instalacji jest wyższy od standardowej instalacji grzewczej. Jest to jednak inwestycja, która daje oszczędności już w pierwszym roku grzewczym. Poniesione wydatki na energię są trzykrotnie niższe w porównaniu z rachunkami za gaz przy standardowej instalacji gazowej.

Pompy ciepła są z pewnością właściwym wyborem pod względem połączenia oszczędności kosztów ogrzewania, a także przyjaznego dla środowiska wytwarzania ciepła.

Pompy ciepła Rzeszów – Oferta firmy WABUD

Nasza firma oferuje pompy ciepła renomowanej firmy VIESSMANN.

Przykładowe modele:

Warto skorzystać z naszej oferty, ponieważ zyskują Państwo:

  • Gwarancję zakupu produktu znanej i sprawdzonej marki, istniejącej długo na polskim rynku. Oferowane w Polsce produkty są tej samej klasy co urządzenia sprzedawane w Europie Zachodniej.
  • Gwarancję zakupu kompletnej kotłowni od renomowanego dostawcy. Odpowiednio dobrana, kompletna kotłownia daje pewność długowiecznej pracy, a wysoka jakość oferowana jest w przystępnej cenie.
  • Gwarancję wysokiej jakości wykonania usługi. Fachowo wykonana instalacja zapewnia zarówno wygodę jak i niewysokie koszty ogrzewania domu, biura czy przedsiębiorstwa. Użytkownicy podczas długoletniej eksploatacji zakupionych w FHU WABUD produktów przekonają się, że warto zainwestować w niezawodny sprzęt zapewniający komfort cieplny, dopasowany do indywidualnych potrzeb i upodobań klientów.
  • Gwarantujemy również atrakcyjną cenę za solidnie wykonaną usługę, a także bardzo dobrej jakości materiały.

Jak przebiega realizacja zamówienia? Na wstępie przygotowujemy dla Państwa kosztorys w oparciu o projekt lub wizję lokalną budynku. Doradzamy jaką instalację wybrać i dostosowujemy określone pompy ciepła do konkretnych potrzeb. Po zaakceptowaniu kosztorysu sporządzamy umowę i określamy dogodny dla Państwa termin wykonania usługi. Dostawę pomp ciepła realizujemy do 7 dni.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z naszych instalacji pomp ciepła.

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Postaramy się dobrać dla Państwa odpowiednie rozwiązania.

Przewiń do góry