Montaż kotła gazowego Rzeszów

Kotły gazowe to urządzenia, które służą do ogrzewania wody zarówno do grzejników czy ogrzewania podłogowego, jak również do użytku bieżącego. Ich wykorzystanie wiąże się z kilkoma podstawowymi zaletami. Kotły gazowe to przede wszystkim wygoda. Nie wymagają one stałej kontroli, wystarczy włączyć urządzenie i będzie ono funkcjonowało samoistnie. Kolejną zaletą jest oszczędność przestrzeni – ogrzewanie domu gazem nie wymaga bowiem składowania opału, a sam kocioł zajmuje niewiele miejsca. Nie bez znaczenia jest również aspekt ekologiczny – ogrzewanie gazowe to system znacznie bardziej przyjazny środowisku niż klasyczne piece na paliwo stałe. Decydując się na montaż kotła gazowego niezwykle istotne jest wybranie odpowiedniego urządzenia.

Rodzaje kotłów gazowych

montaż kotła gazowego w rzeszowieKotły gazowe dostępne na rynku to urządzenia od różnych producentów, które posiadają różną wydajność. Jednym z podstawowych podziałów to podział na kotły gazowe jednofunkcyjne i dwufunkcyjne.

  • Kotły gazowe jednofunkcyjne ogrzewają wodę do instalacji grzewczej, natomiast c.w.u. (ciepłą wodę użytkową) w osobnym zbiorniku. Wydajność ogrzewania wody do użytku uzależniona jest przede wszystkim od pojemności zbiornika. Kotły jednofunkcyjne dobrze współpracują z innymi systemami, takimi jak kolektory słoneczne czy pompami ciepła.

  • Kotły gazowe dwufunkcyjne nie posiadają zbiornika wody ciepłej, a ogrzewanie odbywa się w sposób przepływowy. Dostępna ilość ogrzanej wody uzależniona jest tu wyłącznie od mocy kotła gazowego. Kotły dwufunkcyjne nie są w pełni przystosowane do współpracy z innymi systemami. Ich dodatkową wadą jest to, że w przypadku korzystania z wody w dwóch miejscach jednocześnie, może być ona niedostatecznie ciepła lub nawet zimna.

Montaż kotła gazowego Rzeszów

Firma Wabud działająca na terenie Rzeszowa i całego województwa podkarpackiego oferuje montaż kotłów gazowych od renomowanych producentów. Swoim klientom oferujemy urządzenia marek Immergas, Buderus czy Viessmann. Prowadzimy fachowe doradztwo oraz przeprowadzamy pełny montaż kotłów gazowych. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu!

Przewiń do góry