Wentylacja Mechaniczna Zehnder – Rzeszów

wentylacja-mechaniczna-zehnder-300x187Historia firmy zajmującej się produkcją rekuperatorów i wentylacji mechanicznej sięga 1923 r., kiedy to bracia Zhender ulepszyli silnik w motocyklu i zaczęli go sprzedawać. Jednak po paru latach mężczyźni postanowili zająć się produkcją kaloryferów, na które ludzie w latach 30. ubiegłego wieku musieli długo czekać. Ponieważ zaprojektowane przez nich prototypy okazały się działać pod ciśnieniem, powstała spółka Gebrüder Zehnder.

W przeciwieństwie do pozostałych kaloryferów, grzejniki Zehnder można było produkować w kilku rozmiarach, dzięki czemu był bardziej funkcjonalny i estetyczny. Kolejne lata to zwiększenie produkcji poprzez jej mechanizację. W 1986 r. spółka Zehnder weszła na giełdę.

W 2000 r. spółka zaczęła produkować wentylację mechaniczną i rekuperatory. Od tej pory firma nieustannie się rozwija, wciąż unowocześniając swoje produkty i szukając kompleksowych rozwiązań, które będą dopasowane do wymagań klientów.

wentylacja-mechaniczna-w-domu-rzeszow-300x300Jednym z produktów jakie znajdziemy w ofercie Zehnder jest system mechanicznej wentylacji wnętrz z rekuperacją. W ofercie tego producenta znajdują się nowoczesne centrale wentylacyjne (rekuperatory), których zadaniem jest regulować ilość powietrza doprowadzanego i odprowadzanego do całego systemu wentylacji. Dzięki temu do naszych pomieszczeń jest nawiewane świeże powietrze, które po drodze zostaje odfiltrowane z zanieczyszczeń a także adekwatnie do pory roku – latem schłodzone, zimą ogrzane.

Rekuperatory Zhender do domów jednorodzinnych i wielorodzinnych:

  • Zehnder ComfoAir 70 – urządzenie wentylacyjne z odzyskiem ciepła i wilgoci. Można je montować zarówno w nowych jak i remontowanych budynkach. Nadaje się nie tylko do wolnostojących domów, ale również do mieszkań. Może obsługiwać dwa znajdujące się obok siebie pomieszczenia.
  • Zehnder ComfoAir 180 to urządzenie wentylacyjne z odzyskiem ciepła do remontowanych oraz nowych budynków. Jest bardzo łatwe w obsłudze i posiada wysoki stopień sprawności.
  • Zehnder ComfoAir 200 to rekuperator z odzyskiem ciepła i wbudowanym bypassem oraz nagrzewnicą wstępną. Nadaje się zarówno do nowych oraz starych budynków, można go zamontować pod sufitem lub na ścianie.
  • Zehnder ComfoAir 350 to rekuperator z odzyskiem ciepła na poziomie 95%. posiada wbudowany by-pass oraz nagrzewnicę.
  • Zehnder ComfoAir 450 to rekuperator przystosowany do zabudowy pod sufitem lub na podstawie. Można go kupić w wersji podstawowej (Basic) lub wzbogaconej (Deluxe).
  • Zehnder ComfoAir 550 – centralne urządzenie wentylacyjne do stosowania w mieszkaniach i budynkach komercyjnych. Można je montować pod sufitem lub na podstawie.
wentylacja-mechaniczna-Zehnder_ComfoAir-450 rekuperator rzeszów wentylacja-mechaniczna-zehnder-350
Przewiń do góry