Głowice Termostatyczne Rzeszów

Głowice termostatyczne zwane także regulatorami ciepła służą do kontrolowania i regulowania mocy cieplnej grzejnika. Dzięki temu nie ponosimy strat cieplnych, a samo ogrzewanie domu jest znacznie bardziej ekonomiczne.

głowica termostatyczna rzeszówDziałanie głowicy termostatycznej polega na przymykaniu lub otwieraniu przepływu wody, w zależności od temperatury panującej w danym pomieszczeniu. Aby było to jednak możliwe konieczny jest zawór lub termostatyczna wkładka, które w odpowiedni sposób będą oddziaływały na siebie. Przy wzroście temperatury swoją objętość zwiększa czujnik cieczowy lub gazowy, wywołujący działanie dławnicy znajdującej się we wkładce zaworowej. Następnie dławnica – czyli trzpień grzybka zaworu termostatycznego otwiera się lub przymyka, co z kolei powoduje zwiększenie lub zmniejszenie przepływu cieczy przez grzejnik, a w efekcie wzrost lub obniżenie temperatury otoczenia.

W zależności od pomieszczenia, w którym ma być montowany grzejnik, do wyboru mamy regulator przepływu ciepła z wbudowanym czujnikiem lub głowice z czujnikiem wyniesionym. Wybór odpowiedniej powinien być uzależniony także od miejsca zamontowania grzejnika oraz rodzaju ogrzewania. Głowica termostatyczna jest bardziej popularna, a w jej skład wchodzą m.in. sprężyny i mieszek służący do regulowania temperatury. Stosuje się ją w miejscach, w których czujnik nie jest narażony na działanie czynników zewnętrznych, które mogłyby zakłócić prawidłowy pomiar temperatury.

W przypadku kiedy grzejnik zainstalowany jest w miejscu utrudniającym cyrkulację powietrza, a temperatura wokół niego nie jest rzeczywistą temperaturą pomieszczenia, można zastosować taką głowicę, której element pomiarowy montowany jest osobno, a połączenie z czujnikiem zapewnia mu rurka kapilarna. Dzięki temu, nawet wtedy gdy grzejnik, a wraz z nim i czujnik, są przysłonięte np. firanką lub znajdują się w miejscu narażonym na przeciąg, mamy pewność, że temperatura otoczenia będzie komfortowa.

Jednym z czołowych producentów wykonujących głowice termostatyczne jest firma Schlosser. Ich produkty należą do najpopularniejszych a przy tym odznaczają się wysokiej jakości wykonaniem oraz designem. Głowice Schlosser wytwarzane są z różnych materiałów, a także w odmiennej gamie kolorystycznej, dzięki czemu można je dopasować niemal do wszystkich rodzajów pomieszczeń, zarówno tych nowoczesnych jak i bardziej tradycyjnych. Do wyboru mamy serię Diamant, Diamant Plus, Diamant Invest a także Brillant, Brillant Plus oraz Serię Mini.

Głowice termostatyczne

Oprócz marki Schlosser posiadamy w ofercie również głowice firmy Buderus oraz Viessmann.

Głowice Buderus (Thera 3,Thera 3-DA) pracują bez zasilania dodatkowymi źródłami energii, umożliwiają także zróżnicowanie temperatury w poszczególnych pomieszczeniach. Z kolei głowice Viessmann można kupić zarówno osobno (Diamant Plus, Diamant Invest) jak i w zestawie z wkładką zaworową oraz zaworem dolnym kątowym lub w formie zintegrowanego przyłącza termostatycznego (Viessmann Duo-Plex Chrom).

Przewiń do góry