Grzejniki CO Rzeszów

grzejnik viessmann

Ogrzewanie grzejnikowe to wciąż najpopularniejszy sposób na zapewnienia ciepła w domu czy budynku. Popularne kaloryfery są nie tylko łatwe w montażu, ale też stosunkowo tanie, a przy tym mogą współpracować z dowolnym źródłem ciepła (pompy ciepła, kotły kondensacyjne, kolektory słoneczne).

Obecnie grzejniki służą już nie tylko do ogrzewania pomieszczenia, ale coraz częściej mają także charakter dekoracyjny. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kaloryferów, różniących się od siebie sposobem pracy, wydajnością cieplną oraz jakością wykonania. Jednak, najistotniejszym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze grzejnika jest sposób w jaki oddaje on ciepło do ogrzewanego pomieszczenia (konwekcja lub promieniowanie).

Podejmując decyzję o wyborze określonego rodzaju grzejnika c.o. należy zapoznać się z ofertą rynkową oraz porównać parametry kaloryferów m.in. ich pojemność wodną, stosunek mocy do masy grzejnika, odporność na korozję, wytrzymałość na ciśnienie oraz ciężar. Błędem jest branie pod uwagę tylko kubatury poszczególnych pomieszczeń, o wiele istotniejsze jest usytuowanie budynku, współczynnik przenikania ciepła i ścian czy choćby ilość okien.

Rodzaje kaloryferów

Także z tego względu odróżniamy grzejniki pokojowe od grzejników łazienkowych. Te pierwsze – mają za zadanie zapewnić komfort cieplny w różnego rodzaju pomieszczeniach (salon, sypialnia, gabinet, kuchnia) jednocześnie nie rzucając się w oczy. Z kolei grzejniki łazienkowe mogą ogrzewać pomieszczenie oraz pełnić funkcję suszarki. Stąd też ich popularna drabinkowa budowa i dodatkowe wyposażenie w np. wieszaki, uchwyty czy grzałki elektryczne.

grzejniki centralne ogrzewanie rzeszówW nowopowstałych instalacjach, do ogrzewania poszczególnych pomieszczeń najczęściej stosowany jest grzejnik płytowy, wykonywany ze stali, który zapewnia przekazywanie ciepła w drodze promieniowania lub konwekcji. Dzięki gładkiej powierzchni oraz neutralnemu wyglądowi grzejniki płytowe prezentują się dobrze praktycznie wszędzie, a przy tym są łatwe do utrzymania w czystości.

Wśród producentów oferujących grzejniki C.O. jest firma Viessmann, od lat zajmująca się systemami grzewczymi. Szeroki asortyment, estetyczny wygląd, trwała powłoka lakiernicza sprawiają, że grzejniki płytowe Viessmann są chętnie wybierane przez klientów, którzy cenią sobie doskonałą jakość za przystępną cenę. Do często wybieranych modeli należy grzejnik płytowy Viessmann typ VK z przyłączem dolnym, który może być jedno-, dwu- lub trzypłytowy, grzejnik typu M z przyłączem środkowym oraz grzejnik płytowy typu K (Compakt), polecany tym, którzy szukają grzejnika C.O. z przyłączem bocznym. Wszystkie grzejniki Viessmann posiadają gwarancję producenta, sięgającą najczęściej dziesięciu lat.

Równie popularne jak stalowe grzejniki płytowe są także grzejniki aluminiowe, składające się z połączonych ze sobą aluminiowych żeberek, które tworzą zestawy o wymaganej przez nas mocy grzewczej. Grzejniki C.O. budowane z aluminium są często wykorzystywane w budynkach ze starą instalacją grzewczą, ponieważ posiadają duże przekroje wewnętrzne i taki sam rozstaw końcówek przyłączeniowych jak używane dawniej kaloryfery żeliwne.

Spośród firm oferujących grzejniki aluminiowe godną polecenia marką jest Buderus, istniejący na rynku od ponad 280 lat. Grzejniki aluminiowe Buderus (Vox 350, 500, 600, 700, 800) powstały z wysokiej jakości materiałów, a wykończono je emalią piecową, dzięki czemu nie wymagają dodatkowej konserwacji. Dzięki wysokiemu przewodnictwu cieplnemu aluminium, nagrzewanie kaloryfera następuje bardzo szybko, a tym samym również ogrzewanie pomieszczenia trwa krócej. Oprócz grzejników aluminiowych, Buderus ma w swojej ofercie także kaloryfery stalowo-płytowe (Logatrend C-Profil, Logatrend C-Plan, Logatrend VC-Profil, Logatrend VCM-Profil, Logatrend VCM-Plan). Dostępne są zarówno wersje standardowe jak i higieniczne grzejniki Buderus – bez wbudowanego radiatora.

Grzejniki CO Rzeszów

Zarówno grzejniki CO Buderus jak i grzejniki CO Viessmann są wykonane z najlepszej jakości materiałów, dzięki którym zaoszczędzimy energię cieplną a przez to także pieniądze. To, który model oraz materiał wykonania wybierzemy zależy tylko od nas. W przypadku kłopotów z doborem odpowiedniego rodzaju kaloryfera lepiej skorzystać z porad fachowców, którzy zaoferują najbardziej ekonomiczne rozwiązanie.

Przewiń do góry