Jaką pompę ciepła wybrać?

jaka-pompe-ciepla-wybrac

Ogrzewanie to niezwykle istotny element budynku, który ma ogromny wpływ na komfort jego mieszkańców oraz koszt utrzymania domu. Na rynku dostępnych jest wiele systemów ogrzewania domu, wśród których coraz większą popularnością cieszą i pompy ciepła. Czym są te urządzenia i jaką pompę ciepła wybrać do naszego domu?

pompy ciepła rzeszówCzym jest pompa ciepła?

Pompa ciepła to urządzenie, które w odróżnieniu od np. kotłów nie wytwarza ciepła. Jej zadaniem jest pozyskiwanie go z otoczenia i przekazanie do systemu tak, aby podnieść temperaturę w domu. Co istotne pompy ciepła w wielu przypadkach posiadają również funkcję chłodzenia, która jest bardzo przydatna w okresie letnim.

Pompa ciepła pobiera energię z dwóch źródeł – energię elektryczną z sieci oraz z otoczenia (gruntu, wody powierzchniowej lub podziemnej czy powietrza zewnętrznego). W ostatnich latach większą popularnością cieszą się powietrzne i wodne pompy ciepła. Mają one mniejszą skuteczność niż pompy ciepła gruntowe, jednak są znacznie łatwiejsze w montażu, a ich skuteczność i tak jest bardzo wysoka.

Pompa ciepła z…

Pompy ciepła to urządzenia, które dobrze współpracują z ogrzewaniem podłogowym, które opiera się na wykorzystaniu niższych temperatur niż tradycyjne grzejniki. Ponadto dobrym pomysłem jest użytkowanie pomp ciepła wraz z fotowoltaiką. Pozwala to na ogrzewanie domu praktycznie za darmo.

Najlepsza pompa ciepła

Dobór pompy ciepła to kwestia bardzo indywidualna, uzależniona między innymi od możliwości finansowych, charakteru i wielkości działki, na której znajduje się dom, czy osobistych preferencji. Najlepszym sposobem na dobór najlepszej pompy ciepła jest rozmowa z profesjonalną firmą, która doradzi najbardziej optymalne rozwiązanie. Firma Wabud działająca na terenie Rzeszowa i reszty woj. podkarpackiego oferuje sprzedaż i montaż profesjonalnych pomp ciepła. Zachęcamy do kontaktu wszystkich zainteresowanych!

Przewiń do góry