centralne odkurzacze

Centralne odkurzacze

Centralne odkurzacze Rzeszów

Porządek to stan, który powinien panować zarówno w domu, jak i w firmie. Dużą rolę w jego utrzymaniu odgrywa odpowiednie sprzątanie podłóg, stanowiących zwykle największą czyszczoną powierzchnię. Im większa ona będzie, tym lepiej sprawdzi się centralny odkurzacz. Centralne odkurzacze pomogą sprzątać komfortowo i dokładnie, bez konieczności noszenia ze sobą odkurzacza i ciągłego przepinania kabla.

centralne odkurzaczeZ czego składają się centralne odkurzacze

Systemy centralnego odkurzania to układy złożone z kilku podstawowych elementów: jednostki centralnej, rur ssących ukrytych w ścianach i gniazd ssących. Instalacja centralnego odkurzania musi się odbyć na etapie budowy lub remontowania ścian, bo właśnie przez nie prowadzone są rury PCV, które odprowadzą zanieczyszczenia do jednostki centralnej. Ważne więc, by już na etapie projektowania domu, uwzględnić taki system. Dalej montaż centralnego odkurzania przebiega znacznie prościej. Wystarczy wybrać odpowiednią jednostkę ssącą i ustaloną wcześniej ilość gniazd ssących. W każdej chwili można zamontować te elementy stałe, a węże i końcówki będziemy wyjmować i podłączać do systemu tylko na czas odkurzania.

Zalety systemu centralnych odkurzaczy

Centralne odkurzacze mają wiele zalet. W przeciwieństwie do zwykłych odkurzaczy, zassanego w procesie sprzątania powietrza nie wypuszczają z powrotem do pomieszczenia. Dzięki temu czyszczą dokładniej i są przyjazne dla alergików. Ich zasada działania doskonale sprawdza się również w domach, w których trzyma się zwierzęta. Poza tym jednostka ssąca zaopatrzona w silnik, umiejscawiana jest zwykle z dala od pomieszczeń mieszkalnych. Zazwyczaj umieszcza się ją w jakimś pomieszczeniu gospodarczym lub kotłowni. Sprawia to, że cały proces odkurzania przebiega znacznie ciszej.

Do sprzątania na większych powierzchniach, przeznaczone są przemysłowe odkurzacze centralne. Można je wykorzystywać w budynkach wielopiętrowych, by na każdym poziomie utrzymać czystość. Pomogą zadbać o porządek w każdej firmie.

Jeśli jesteś zainteresowany instalacją systemu centralnych odkurzaczy w swoim domu, to skontaktuj się z firmą Wabud. Posiadamy bogate doświadczenie, które przekłada się na najwyższą jakość realizacji.

Przewiń do góry