pompy ciepła bez zasobnika

Pompy ciepła bez zasobnika Rzeszów

Pompy ciepła bez zasobnika Rzeszów

Nie brakuje dzisiaj zwolenników pomp ciepła, które wykorzystują oni do ogrzewania swoich domów lub też do nagrzewania wody. Niektórzy kupują cały, duży sprzęt ze zbiornikiem, innym wystarczają pompy ciepła bez zasobnika. Jakie jednak powinny być dobre pompy ciepła CWU bez zasobnika?

Zaufany producent

Jak w przypadku każdego tak drogiego urządzenia, pełniącego bardzo ważną funkcję w domu, istotna jest renoma producenta. Po pierwsze, chodzi o to, aby mieć pewność, że dana pompa ciepła bez zasobnika będzie trwała i nie ulegnie zbyt szybko awarii. Jednakże, to nie jedyny powód, dla którego renoma producenta jest tak istotna. Pompy ciepła bez zasobnika posiadają różne parametry, jeśli chodzi np. o wykorzystanie prądu. Kupując sprzęt od dobrej, znanej i cenionej firmy, można być pewnym, że faktycznie rzeczywiste parametry będą takie same jak deklarowane.

pompy ciepła bez zasobnikaInstalacja pompy ciepła

Niewątpliwie, warto zawsze kupować pompy ciepła tam, gdzie można również wykupić usługę jej instalacji. Rzecz w tym, iż aby wodna czy powietrzna pompa ciepła bez zasobnika została zamontowana prawidłowo, niezbędna jest fachowa wiedza. W przeciwnym wypadku nie ma pewności, czy wszystkie połączenia zostały wykonane poprawnie.

Koszty pompy ciepła bez zasobnika

Oczywiście zakup pompy ciepła bez zasobnika generuje mniejsze koszty, niż kupno modelu ze zbiornikiem. Wiele zależy od typu pompy, jednak przeważnie oszczędność sięga co najmniej kilkuset złotych. Zdarza się, że jest to o wiele większa kwota. Warto przed zakupem konkretnej pompy zrobić odpowiednie obliczenia, aby upewnić się, że wybrano najlepsze możliwe rozwiązanie.

Do jakich zbiorników można podłączać pompy ciepła?

Niektóre pompy cwu bez zasobnika maja pewne ograniczenia, jeśli chodzi o zbiorniki, do jakich można je podłączać. Rzecz w tym, iż czasami nie ma możliwości połączenia ich z bardzo pojemnymi zasobnikami. Warto to odpowiednio wcześniej sprawdzić, aby uniknąć zbędnych kłopotów. Niemniej jednak zwykle nie ma problemu z tym, aby podłączać pompy ciepła bez zasobnika do dowolnych zbiorników. Trzeba jednak pamiętać, że przy ich dużej pojemności, woda będzie się po prostu nieco dłużej nagrzewała.

Pompy ciepła bez zasobnika Rzeszów

Planujesz instalację pompy ciepła bez zasobnika w swoim domu? Szukasz firmy, która nie tylko zaoferuje Ci profesjonalne urządzenie, ale również doradztwo i montaż? Skontaktuj się z firmą Wabud! Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oferujemy najwyższej jakości usługi, które pozwolą Ci cieszyć się profesjonalnie działającym ogrzewaniem przez lata. Zapoznaj się z naszą ofertą!

Przewiń do góry