Program czyste powietrze Rzeszów

Program czyste powietrze ma na celu ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Różne gazy i zanieczyszczenia dostają się do powietrza na skutek ogrzewania domów z wykorzystaniem przestarzałych źródeł ciepła i używanie niskiej jakości paliwa. Ten nowo wprowadzony program oferuje dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe i nowoczesne źródła ciepłe, które spełniają wszystkie normy i wymagania. Może być przy tym konieczne przeprowadzenie prac termomodernizacyjnych budynku.

Cele programu czyste powietrze

Jednym z głównych powodu powstawania smogu w Polsce jest uwalnianie do atmosfery różnych szkodliwych substancji z domów mieszkalnych. Nie zawsze wystarczy sama wymiana źródła ogrzewania. Nieodpowiednia izolacja domu sprawia, że ciepło ucieka na zewnątrz. Taka utrata energii powoduje powstawanie zbędnych kosztów i marnowanie energii. Program czyste powietrze ma na celu zapewnienie lepszego zarządzania energią cieplną w domach o każdej porze roku. Odpowiednie ocieplenie budynku i wymiana okien na bardziej szczelne i umożliwiające skuteczną wentylację pozwala zmniejszyć roczne wydatki na ogrzewanie budynku nawet o 40%.

czyste powietrze rzeszówWymiana kotłów i pieców

Program czyste powietrze to kompleksowy projekt, który ma na celu zmniejszenie lub uniknięcie emisji różnego rodzaju płynów i zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. W tym celu konieczna jest wymiana starych pieców i kotłów na bardziej ekologiczne paliwo stałe oraz termomodernizacja budynków jednorodzinnych, aby wdrożyć bardziej efektywne zarządzanie energią. Tego typu działania pomagają chronić środowisko naturalne, a także zdrowie mieszkańców. Co więcej, program czyste powietrze przynosi także spore oszczędności dla indywidualnych domowych budżetów.

Program Czyste Powietrze Rzeszów

Firma Wabud od lat zajmuje się wymianą i instalacją systemów ogrzewania na terenie całego Podkarpacia. Jeśli chcesz skorzystać z dofinansowania w ramach programu „czyste powietrze” to skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci w wyborze odpowiedniej instalacji, doradzimy jak złożyć wniosek o dofinansowanie i przeprowadzimy montaż!

Przewiń do góry